WYSZUKIWARKA

Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.
 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

9. Spływ po Wielkiej Pętli Wielkopolski

118 osób popłynęło w ubiegłą sobotę (7 lipca 2018 r.) w spływie kajakowym „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski”. To IX edycja imprezy kajakowej jaką Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” zorganizowała w regionie konińskim.

Kajakarze wyruszyli punktualnie o godzinie 10:00 z Bulwaru Nadwarciańskiego, następnie przepłynęli 20 kilometrów rzeką Wartą (z postojem w Sławsku) i zakończyli spływ w Sługocinie (powiat słupecki). Na mecie na uczestników spływu czekał grill i zimne napoje. Do Konina wszyscy bezpiecznie powrócili autokarami.
 
„Można śmiało rzec, iż był to spływ międzypokoleniowy. Zarówno najmłodszy uczestnik spływu 8-letni Szymon jak i najstarszy 70-letni Władysław, bez większych przeszkód dopłynęli do mety. Kajakarz senior był nawet w przodującej pierwszej dziesiątce! Należy również zaznaczyć, iż w tym roku w spływie wzięło udział 13 dzieci – rekordowa liczba w historii organizowanych przez nas imprez” – powiedział Marek Zawidzki, prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.
 
Nagrodę dla najmłodszego i najstarszego uczestnika spływu ufundował i wręczył Józef Nowicki - prezydent Miasta Konina. Z kolei upominki dla wszystkich nieletnich kajakarzy przekazał Witold Nowak - naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie.
 
Kajakarzom przez cały spływ towarzyszyła nie tylko piękna słoneczna pogoda ale i zacna obstawa zabezpieczająca spływ 15-osobowa załoga Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym, wielokrotnych mistrzów Polski w ratownictwie wodnym.
 
Projekt uzyskał dofinansowanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
  • Kajakarze na 9. Spływie Wielką Pętlą Wielkopolski
  • Kajakarze na 9. Spływie Wielką Pętlą Wielkopolski
  • Kajakarze na 9. Spływie Wielką Pętlą Wielkopolski
  • Kajakarze na 9. Spływie Wielką Pętlą Wielkopolski
  • Kajakarze na 9. Spływie Wielką Pętlą Wielkopolski
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego