Zapraszamy na Powiatowe Dni Rodziny

Rekreacja, animacje i zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe, liczne konkursy z nagrodami oraz występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych – to tylko niektóre z atrakcji XIX Powiatowych Dni Rodziny i Dni Seniora, które odbędą się 17 czerwca w Parku Miejskim w Golinie.

Zapoczątkowany przez konińskie Starostwo w 2000 r. festyn rodzinny zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń powiatowych. Od sześciu lat jego integracyjną częścią są obchody Powiatowego Dnia Seniora. Celem imprezy jest wspieranie i umacnianie więzi rodzinnych poprzez działania edukacyjne, prozdrowotne, rekreacyjne i sportowe. Przede wszystkim jednak, ma ona sprzyjać integracji i dobrej zabawie dzieci, ich rodziców i dziadków.

Głównym organizatorem tegorocznych Powiatowych Dni Rodziny jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie - wyłonione przez starostwo w drodze otwartego konkursu ofert. W realizacji zadania organizację wspierać będą samorządy: powiatu i gminy Golina oraz Rada Seniorów Powiatu Konińskiego.

Międzypokoleniowe świętowanie rozpocznie się w niedzielę (17 czerwca) na rynku w Golinie, skąd o godz. 15.00 w asyście Orkiestry Dętej nastąpi przemarsz do miejscowego parku, w którego scenerii do godz.19.00 odbywać się będzie festyn rodzinny.
Serdecznie zapraszamy!