WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Uczeń z Kleczewa w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej

Michał Brożyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie reprezentował województwo wielkopolskie w 33. Finale Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbyła się od 8 do 10 czerwca w Lidzbarku Welskim. Przypomnijmy, że na etapie wojewódzkim uczeń kleczewskiego Liceum zajął III miejsce i został zakwalifikowany do centralnego etapu Olimpiady. To sprawiło, że drugi czerwcowy weekend spędził w Lidzbarku, gdzie nie tylko rozwiązywał zadania, ale też odpoczywał w gronie finalistów z całego kraju.

- Pierwszy dzień minął na integracji z innymi uczestnikami konkursu oraz jazdach testowych samochodami hybrydowymi. Sobota rozpoczęła się testem złożonym z 50 pytań z zakresu m.in. ekologii, ochrony środowiska czy biologii oraz eko-testem Toyoty. Tego dnia zwiedziłem też Muzeum Etnograficzne im. Edwarda Klemensa, gdzie podziwialiśmy m. in. wystawę pokazującą przykłady fauny występującej na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego. Następnie udaliśmy się do lasu gdzie sadziliśmy aleję drzew prowadzącą do miejsca pochówku osób, które umarły w wyniku wybuchu epidemii dżumy. Sobotni wieczór spędziliśmy przy ognisku śpiewając piosenki oraz tańcząc. Ostatniego dnia poznaliśmy 10 laureatów Olimpiady Ekologicznej, którzy uzyskali najlepsze wyniki ze 112 uczniów biorących udział w konkursie – wspomina Michał.
 
Ostatecznie Michałowi Brożyńskiemu do grona laureatów 33. Finału Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zabrakło 2 punktów, ale dzięki kwalifikacji do finału uczeń z Kleczewa otrzymał możliwość dostania się na uczelnie oraz kierunki z w całym kraju z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego