WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół

Dwunastu uczniów i dwoje opiekunów ze szkoły Am Lindenberg w Ilmenau gościło od 3 do 8 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Goście z Niemiec mieszkali u polskich rodzin – uczniów kleczewskiego ogólniaka. Harmonogram wizyty był bardzo bogaty, nie tylko dawał radość ze wspólnego bycia, ale również  kształcił. Uczniowie zwiedzili Powiat Koniński i okolice, między innymi Ślesin, Kłodawę, Poznań, Toruń, fabrykę Volkswagena i zakład produkcji ceramiki budowlanej w Honoratce.
Na zakończenie wizyty goście odwiedzili Starostwo Powiatowe w Koninie, gdzie spotkali się ze starosta konińskim – Stanisławem Bielikiem. Całość zakończyła się sportowymi rozgrywkami i wspólnym ogniskiem w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie.

Wymiana polsko-niemiecka była wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Była to niezwykła przygoda, w której wszyscy mieli okazję „oswoić się” z językiem niemieckim, poznać zarówno niesamowitych ludzi jak i ich kulturę oraz przeżyć wyjątkowe chwile.

Kolejnym etapem współpracy będzie wrześniowy wyjazd młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie do Ilmenau.
Poprzednie Zdjęcie
  • Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół
  • Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół
  • Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół
Następne Zdjęcie
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego