Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół

Dwunastu uczniów i dwoje opiekunów ze szkoły Am Lindenberg w Ilmenau gościło od 3 do 8 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Goście z Niemiec mieszkali u polskich rodzin – uczniów kleczewskiego ogólniaka. Harmonogram wizyty był bardzo bogaty, nie tylko dawał radość ze wspólnego bycia, ale również  kształcił. Uczniowie zwiedzili Powiat Koniński i okolice, między innymi Ślesin, Kłodawę, Poznań, Toruń, fabrykę Volkswagena i zakład produkcji ceramiki budowlanej w Honoratce.
Na zakończenie wizyty goście odwiedzili Starostwo Powiatowe w Koninie, gdzie spotkali się ze starosta konińskim – Stanisławem Bielikiem. Całość zakończyła się sportowymi rozgrywkami i wspólnym ogniskiem w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie.

Wymiana polsko-niemiecka była wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Była to niezwykła przygoda, w której wszyscy mieli okazję „oswoić się” z językiem niemieckim, poznać zarówno niesamowitych ludzi jak i ich kulturę oraz przeżyć wyjątkowe chwile.

Kolejnym etapem współpracy będzie wrześniowy wyjazd młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie do Ilmenau.
  • Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół
Następne Zdjęcie