WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

"Pola nadziei" dla hospicjum w Licheniu

Akcja charytatywna „Pola nadziei” organizowane na rzecz Hospicjum w Licheniu Starym odbędzie się po raz dziewiąty w niedzielę 20 maja br. na terenie Sanktuarium Maryjnego. Czynny udział wezmą w niej oprócz wolontariuszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Konnie
 
Celem akcji jest promowanie idei hospicyjnej, uwrażliwianie ludzi na bezinteresowną pomoc osobom dotkniętym nieuleczalną chorobą oraz zbieranie ofiar na funkcjonowanie Hospicjum.
 
„Za każdy gest dobrej woli oraz datek przekazany dla Hospicjum ofiarodawca otrzyma od wolontariusza broszkę w kształcie żonkila, którą można przyczepić do ubrania. Żonkil jest międzynarodowym symbol walki z chorobą nowotworową – w ten sposób każdy będzie mógł wesprzeć ten szlachetny cel” – powiedziała Urszula Kulig, koordynator wolontariatu w licheńskim hospicjum.
 
Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego powstało w 2009 roku. Niemalże połowę kosztów utrzymania ośrodka pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostała kwota jest pozyskiwania m.in. od ludzi dobrej woli, którzy przekazują na rzecz hospicjum 1% podczas rozliczania się z podatku dochodowego, od darczyńców i dobrodziejów, a także ze zbiórek publicznych, takich jak „Pola nadziei”.
 
Więcej informacji o działalności Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową: www.hospicjum.lichen.pl.

Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego