WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42



 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Osiemdziesięcioro uczniów ze stypendium Starosty Konińskiego

Wręczenie stypendium Starosty KonińskiegoNajzdolniejsza młodzież z powiatu gościła we wtorek (6 lutego) w Starostwie Powiatowym. Osiemdziesięcioro uczniów z rąk Stanisław Bielika starosty konińskiego odebrało listy gratulacyjne potwierdzające decyzję o przyznaniu stypendium na 2018 r.

Stypendia przyznawane są przez Zarząd Powiatu Konińskiego od 17 lat. Służą one wspieraniu rozwoju indywidualnych zdolności i zainteresowań młodych ludzi, a także są formą nagrody za trud i pracę włożone we własną edukację.

W tym roku, powiat przeznaczył na pomoc stypendialną 132 800 zł. Ze wsparcia dla uzdolnionej młodzieży skorzysta rekordowa liczba, 80 uczniów. Stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie wypłacane będzie przez cały rok z wyłączeniem wakacji, a w przypadku uczniów klas programowo najwyższych - przez sześć miesięcy. Suma, na jaką miesięcznie mogą liczyć stypendyści ze szkół powiatu konińskiego, to największe wsparcie jakie przyznawane jest uczniom przez jednostki samorządu terytorialnego.

- Niezmiernie cieszę się, że z każdym rokiem powiększa się grono uczniów spełniających kryteria przyznawania stypendium Starosty Konińskiego. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania w szkołach prowadzonych przez powiat, o zaangażowaniu pracujących w nich nauczycieli, a przede wszystkim – o odpowiedzialności i dojrzałości naszych uczniów – mówił podczas uroczystości wręczenia stypendiów, starosta Stanisław Bielik.

Starosta życzył stypendystom zadowolenia i satysfakcji z dalszej edukacji oraz powodzenia w realizacji planów pozaszkolnych. Podziękował także nauczycielom i rodzicom za stworzenie młodzieży warunków zapewniających im lepszy start w dorosłe życie.

Stypendium Starosty Konińskiego otrzymali:

1.    Zespół Szkól Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie:
1)    Ewa Dobrowolska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
2)    Ewelina Wysocka – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
3)    Roksana Kubacka – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
4)    Dominika Moniak – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
5)    Nadia Pordąb – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
6)    Daria Szczerbiak – uczennica kl. II technikum,
7)    Agata Piotrowska – uczennica kl. II technikum,
8)    Sylwia Dybowska -  uczennica kl. II technikum,
9)    Agata Wieczorkiewicz – uczennica kl. II technikum,
10)    Erika Świętanowska – uczennica kl. II technikum,
11)    Natalia Niemiec – uczennica kl. II technikum,
12)    Wiktoria Wojtaś – uczennica kl. II technikum,
13)    Sandra Bilicka – uczennica kl. II technikum,
14)    Mateusz Maciejewski – uczeń kl. II technikum,
15)    Bartosz Zieliński – uczeń kl. II technikum,
16)     Kaja Kurlapska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
17)    Kinga Swacińska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
18)    Nikola Kapela – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
19)    Klaudia Wolińska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
20)    Oskar Wojtyniak – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
21)    Natalia Malczyk– uczennica kl. III technikum,
22)    Anna Gałdyn – uczennica kl. III technikum,
23)    Katarzyna Krzosek – uczennica kl. III technikum,
24)    Katarzyna Paradowska – uczennica kl. III technikum,
25)    Martyna Prahl – uczennica kl. III technikum,
26)    Marika Piotrowska - uczennica kl. III technikum,
27)    Andżelika Gronostaj - uczennica kl. IV technikum,
28)    Weronika Stasiak - uczennica kl. IV technikum,
29)    Agata Wojdak - uczennica kl. IV technikum,
30)    Marcelina Małolepsza - uczennica kl. IV technikum,
31)    Cezary Wojciechowski – uczeń kl. IV technikum,

2.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie:
1)    Sandra Magdalena Budner – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
2)    Weronika Radwańska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
3)    Wiktoria Nikola Sobczak – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
4)    Mateusz Arabski – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
5)    Martyna Sałata – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
6)    Alicja Szafrańska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
7)    Aleksandra Szymańska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
8)    Dominika Kwieryng– uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,  
9)    Alicja Anna Polaszewska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
10)    Patrycja Gralińska – uczennica kl. II technikum,
11)    Klaudia Robak – uczennica kl. II technikum,
12)    Weronika Monika Berent – uczennica kl. III technikum,
13)    Weronika Kmieć – uczennica kl. III technikum,
14)    Justyna Licheniak – uczennica kl. III technikum,
15)    Paulina Olejnik – uczennica kl. III technikum,
16)    Sebastian Sztejkowski – uczeń kl. III technikum,
17)    Andżelika Patrycja Ziółkowska – uczennica kl. III technikum,
18)     Justyna Andrzejewska – uczennica kl. III technikum,
19)    Monika Pawlak - uczennica kl. III technikum,
20)    Monika Wiktoria Pawełkiewicz - uczennica kl. III technikum,
21)    Damian Czerbachowski – uczeń kl. IV technikum,
22)    Krzysztof Dembowski - uczeń kl. IV technikum,
23)    Sandra Joanna Rozmarynowska - uczennica kl. IV technikum,
24)    Marcin Wełnicki - uczeń kl. IV technikum,
25)    Ewelina Jóźwiak - uczennica kl. III zasadniczej szkoły zawodowej.

3.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie:
1)    Aleksandra Arend– uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
2)    Julia Łęt – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
3)    Michalina Woźniak – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
4)    Aleksandra Pilarczyk– uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
5)    Michał Brożyński – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
6)    Filip Gagajewski– uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
7)    Julia Iwańska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
8)    Dominika Dogoda – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
9)    Michał Działakiewicz– uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
10)    Patrycja Banaszak – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
11)    Magdalena Marek – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
12)    Klaudiusz Piotr Kalisty – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
13)    Przemysław Przebieracz – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
14)    Paulina Strzelczyk – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
15)    Jan Turowski – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
16)    Daniel Wardęcki – uczeń kl. III zasadniczej szkoły zawodowej,
17)    Szymon Czerniejewski – uczeń kl. II zasadniczej szkoły zawodowej.

4.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale:
1)    Dawid Kruczkowski – uczeń kl. III gimnazjum specjalnego,
2)    Karolina Skitek – uczennica kl. III gimnazjum specjalnego,
3)    Mateusz Wajer – uczeń klasy V szkoły podstawowej specjalnej,
4)    Adam Krawczyk – uczeń kl. VII szkoły podstawowej specjalnej,
5)    Małgorzata Darul – uczennica kl. II zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej,
6)    Patryk Bącler – uczeń kl. II zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej,
7)    Klaudia Walczak – uczennica kl. III zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej.
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego