Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi powiatowej nr 3185P w miejscowości Góry

Powiat Koniński zakończył inwestycję na drodze powiatowej nr 3185 P w miejscowości Góry. Oficjalne otwarcie zmodernizowanego odcinka odbędzie się w najbliższy poniedziałek (8 stycznia 2018 r. ).

Przebudowa drogi objęła modernizację jej nawierzchni na odcinku 990,74 m oraz podwyższenie parametrów technicznych, a także wykonanie oznakowania pionowego, pobocza utwardzonego, przebudowę zjazdów i skrzyżowania oraz budowę ponad 1,6 km chodnika. Zgodnie z zakresem prac odmulono i wyprofilowano rowy przydrożne, zmodernizowano istniejące odwodnienie oraz wybudowano kanalizację deszczową.

Wykonawcą zadania był, wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego, Zakład Robót Inżynieryjnych, inż. Stanisław Dropiński w Koninie, a nadzór inwestorski sprawował Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie.

Przedsięwzięcie kosztowało ponad 1,5 mln zł i zostało sfinansowane wspólnie przez powiat koniński (902 549,41 zł) i gminę Wilczyn (650 000,00 zł). Jego realizacja przyczyniła się do poprawy jakości nawierzchni i przepustowości drogi, a tym samym – zwiększyła bezpieczeństwo i komfort jazdy jej użytkowników

Na oficjalne otwarcie zakończonej inwestycji na drodze powiatowej nr 3185 P zaprasza Starosta Koniński 8 stycznia o godzinie 12.00 w miejscowości Góry przy przystanku autobusowym na skrzyżowaniu z drogą gminną.