Warsztaty kulinarne z Robertem Sową

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych z ZSEU w Żychlinie mieli nie lada okazję pracować pod okiem wybitnego szefa kuchni Roberta Sowy.

Warsztaty kulinarne z Prymatem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przyszłych kucharzy. 30 młodych adeptów sztuki kulinarnej pracowało nad przygotowaniem przekąsek, dań głównych oraz deseru, które mieli okazję skosztować zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkoły.

Jak podkreślał Robert Sowa – ważne jest aby doświadczeni kucharze przekazywali młodym ludziom wiedzę i doświadczenie poprzez zademonstrowanie odpowiednich technik i łączenia smaków.

Podczas trwających prawie 4 godziny warsztatów, młodzież zdobyła nowe doświadczenie, pracowała ze znanym szefem kuchni, a w prezencie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali książkę z autografem. Miłym akcentem było również wspólne biesiadowanie przy suto zastawionym stole.

Największe wyróżnienie jednak spotkało Wiktorię Wojtaś z klasy II technikum żywienia, którą Szef zaprosił do organizowanego na targach Eurogastro w Warszawie ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Kulinarny Talent.
  • Warsztaty kulinarne z Robertem Sową
Następne Zdjęcie