WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych z powiatu konińskiego

Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych z powiatu konińskiegoJuż 8 grudnia w auli PWSZ w Koninie zagości nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Stanie się tak za sprawą projektu „RODZINNA MAGIA ŚWIĄT” adresowanego do rodzin zastępczych powiatu konińskiego.
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „PEGAZ” działającym przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, po raz kolejny, podjęło się organizacji świątecznego spotkania rodzin zastępczych i wspierających je instytucji.
 
Dla Powiatu Konińskiego, który realizuje wyłącznie rodzinne formy wspierania dzieci pozbawionych opieki, takie spotkania są okazją do zaznaczenia niezwykle ważnej roli rodzin zastępczych w realizowanych przez powiat zadaniach na rzecz społeczności lokalnej.

– Przedświąteczne spotkania rodzin zastępczych organizujemy od kilku lat, także po to, by przebywającym w nich dzieciom dostarczyć radości, a ich opiekunom chwil wytchnienia – mówi Elżbieta Sroczyńska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie – ich integracyjny charakter sprzyja umacnianiu więzi pomiędzy rodzinami i wspierającymi je instytucjami, a także przyczynia się do promocji pieczy zastępczej w celu pozyskiwania nowych kandydatów–- dodaje dyrektor.

O dobrą zabawę ponad 200 uczestników spotkania „RODZINNA MAGIA ŚWIĄT” zadba młodzież ze Studenckiego Koła Naukowego. Jak co roku, przedsięwzięcie wspiera liczne grono partnerów, m.in.: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielnicy, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie, Parafia Św. Wojciecha w Koninie, oraz wolontariuszki: Agnieszka Nejman i Dominika Pietruszka.
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego