Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych z powiatu konińskiego

Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych z powiatu konińskiegoJuż 8 grudnia w auli PWSZ w Koninie zagości nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Stanie się tak za sprawą projektu „RODZINNA MAGIA ŚWIĄT” adresowanego do rodzin zastępczych powiatu konińskiego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „PEGAZ” działającym przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, po raz kolejny, podjęło się organizacji świątecznego spotkania rodzin zastępczych i wspierających je instytucji.

Dla Powiatu Konińskiego, który realizuje wyłącznie rodzinne formy wspierania dzieci pozbawionych opieki, takie spotkania są okazją do zaznaczenia niezwykle ważnej roli rodzin zastępczych w realizowanych przez powiat zadaniach na rzecz społeczności lokalnej.

– Przedświąteczne spotkania rodzin zastępczych organizujemy od kilku lat, także po to, by przebywającym w nich dzieciom dostarczyć radości, a ich opiekunom chwil wytchnienia – mówi Elżbieta Sroczyńska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie – ich integracyjny charakter sprzyja umacnianiu więzi pomiędzy rodzinami i wspierającymi je instytucjami, a także przyczynia się do promocji pieczy zastępczej w celu pozyskiwania nowych kandydatów–- dodaje dyrektor.

O dobrą zabawę ponad 200 uczestników spotkania „RODZINNA MAGIA ŚWIĄT” zadba młodzież ze Studenckiego Koła Naukowego. Jak co roku, przedsięwzięcie wspiera liczne grono partnerów, m.in.: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielnicy, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie, Parafia Św. Wojciecha w Koninie, oraz wolontariuszki: Agnieszka Nejman i Dominika Pietruszka.