Z XVII finału Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska

XVII finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska XVII finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska już za nami. Do grona jego laureatów dołączyły w tym roku Izabela Kaźmierczak i Alicja Polaszewska.

Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska, to najważniejsze zadanie powiatu z zakresu edukacji ekologicznej. Skierowany jest do młodzieży szkolnej i służy kształtowaniu wrażliwości na problemy środowiska naturalnego, podniesieniu świadomości ekologicznej oraz promowaniu obywatelskich postaw. W ciągu 17 lat, w eliminacjach szkolnych konkursu uczestniczyło ponad 5 tysięcy uczniów, a 400 z nich zakwalifikowało się do finału.

– W tym roku etap powiatowy konkursu rozstrzygnięty został 25 listopada 2017 r. Rywalizację na ekologiczną wiedzę rozpoczął test jednokrotnego wyboru. Do drugiego etapu zakwalifikowano sześć osób. Uczestnicy ścisłego finału zaprezentowali filmy swojego autorstwa poświęcone środowisku i jego ochronie. Odpowiadali też na pytania tematycznego quizu, zorganizowanego na wzór popularnego turnieju telewizyjnego. O kolejności miejsc w konkursie ostatecznie zadecydowała łączna punktacja uzyskana z prezentacji filmowej i odpowiedzi ustnej – informuje Halina Dąbrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa .

Spośród uczniów szkół podstawowych najwyżej oceniona została Izabela Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim. W trójce najlepszych znaleźli się także: Oliwia Piasecka ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym oraz Patryk Mazur ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku.

W kategorii szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna okazała się Alicja Polaszewska z Zespołu Szkół w Sompolnie. Dwa pozostałe miejsca wywalczyły uczennice z Kleczewa: Marta Żabierek i Wiktoria Wardencka.

Wszyscy laureaci finału XVII edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska otrzymali nagrody ufundowane przez konińskie starostwo oraz Nadleśnictwo Grodziec i Nadleśnictwo Konin. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki i gadżety z logo powiatu.

W imieniu samorządu powiatu konińskiego gratulacje i podziękowania za wiedzę oraz udział w konkursie wszystkim uczestnikom sobotniego finału złożył wicestarosta koniński Władysław Kocaj.
  • XVII finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska
Następne Zdjęcie