WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

„Za kółkiem” nie mają sobie równych

Zwycięska załoga,w składzie Paweł Figurski i Karol BaranowskiPaweł Figurski oraz Karol Baranowski zajęli I miejsce w XI Rajdzie Nawigacyjnym Samorządowców. Team z konińskiego starostwa wygrał po raz drugi z rzędu i po raz piąty w całej historii imprezy. 
 
XI Rajd Nawigacyjny Samorządowców odbył się w minioną sobotę (25 listopada). Impreza służy promocji walorów turystycznych regionu oraz popularyzacji bezpiecznej techniki jazdy oraz przepisów ruchu drogowego. Od początku jej organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie. W przygotowanie tegorocznego wyścigu włączyli się Komenda Miejska Policji w Koninie i Gmina Sompolno.
 
W XI edycji rajdu wystartowało 12 załóg, a wśród nich: reprezentujący Starostwo Powiatowe w Koninie: Paweł Figurski - zasiadający za kierownicą oraz Karol Baranowski w roli pilota - nawigatora.
 
- Rajd rozpoczął się w budynku WORD-u, gdzie załogi rozwiązywały testy ze znajomości ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Później, w trzyminutowych odstępach, teamy ruszały na trasę rajdu nawigacyjnego. Jadąc ze średnią prędkością 40 km na godzinę, poszczególne reprezentacje miały meldować się w określonym czasie na kolejnych punktach kontroli. Metę rajdu wyznaczono przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, gdzie odbyła się trzecia konkurencja – jazda sprawnościowa na placu manewrowym – mówi Paweł Figurski
 
Uczestnicy rajdu, poddani zostali ocenie według takich kryteriów, jak: sprawność kierowania samochodem, umiejętność nawigacji zgodnie z "Zasadami opisów nawigacyjnych" oraz znajomość aktualnych przepisów ruchu drogowego.
 
Liderami wyścigu i jego zwycięzcami zostali, po raz drugi z rzędu i po raz piąty w historii imprezy, reprezentanci konińskiego starostwa. Paweł Figurski i Karol Baranowski wyprzedzili załogę z gminy Rychwał (która na mecie zameldowała się na miejscu drugim) oraz trzeci zespół wyścigu -  reprezentujący gminę Sompolno.
 
Po rywalizacji załóg, kierowcy amatorzy mogli wykazać się także sprawnością jazdy na wyznaczonym torze przeszkód. Nagroda indywidualna za najlepszy przejazd na placu manewrowym przypadała również reprezentantowi starostwa. W tym zadaniu bezkonkurencyjny okazał się Karol Baranowski.
  • XI Rajd Nawigacyjny Samorządowców
  • XI Rajd Nawigacyjny Samorządowców
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego