Powiat zrealizował kolejne zadania drogowe

Powiat Koniński zakończył realizację dwóch zadań drogowych współfinansowanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.  Prawie cztery kilometry nowej nawierzchni, chodniki, utwardzone pobocza oraz nowe oznakowania, to efekt przebudowy dróg powiatowych: nr 3250P na odcinku Stare Miasto - Lisiec Wielki oraz nr 4320P na trasie Nowa Ciświca - Lipice.

Obie inwestycje realizowane były od sierpnia ubiegłego roku, a ich głównym celem, poza zwiększeniem bezpieczeństwa i usprawnieniem przejazdu, była poprawa dostępności znajdujących się przy tych drogach terenów wiejskich, a przede wszystkim ułatwienie ich mieszkańcom dojazdu do pobliskiej infrastruktury społecznej, m.in.: szkół, ośrodków zdrowia i kościołów.

W efekcie prac prowadzonych na ponad 3-kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 3250P wymieniono nawierzchnię jezdni, poszerzono jej parametry do 5,5 oraz 6 metrów, wybudowano chodniki i pobocza utwardzone, a także wykonano oznakowanie.

Zrealizowanie zadania inwestycyjnego na drodze Nowa Ciświca – Lipice pozwoliło na zmianę prawie 800-metrowej nawierzchni drogi gruntowej na asfaltową, poszerzenie jej szerokości do 5,5 m, wykonanie pobocza, pionowego i poziomego oznakowania oraz wybudowanie chodnika przy szkole.

Oba odcinki dróg objęte przebudową stanowią teraz wizualnie estetyczne, a przede wszystkim przemyślane pod względem bezpieczeństwa ciągi komunikacyjne - mówi starosta koniński Stanisław Bielik - ich zmodernizowanie miało również duże znaczenie logistyczne dla mieszkańców domów położonych wzdłuż obu dróg - dodaje starosta.

Zmodernizowane drogi już służą ich użytkownikom. Do osiągnięcia pełnej satysfakcji konieczne będzie jeszcze rozliczenie projektów. Warto przypomnieć, że na sfinalizowanie obu przedsięwzięć samorząd zabezpieczył w budżecie powiatu ponad 5 milionów złotych, z czego prawie 3 miliony ma wynieść dofinansowanie z PROW.
  • Powiat zrealizował kolejne zadania drogowe
Następne Zdjęcie