XVIII Plener Malarski w Ślesinie

Wystawa prac powstałych podczas Pleneru malarskiego w ŚlesiniePlenery Malarskie w Ślesinie osiągnęły pełnoletniość. Artyści gościć będą w powiecie konińskim już po raz osiemnasty. Efekty ich twórczej pracy zobaczymy na wernisażu wystawy autorskiej 20 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Łaźnia w Koninie.

Tradycja plenerów artystycznych w Ślesinie zainicjowana została przez konińskie Starostwo w 2000 roku i kontynuowana jest nieprzerwanie do dziś. Dzięki nim, osobliwości natury oraz piękno dziedzictwa kulturowego powiatu konińskiego od 18 lat przeplatają się w motywach malarskich i graficznych artystów polskich oraz zagranicznych.

Pokłosiem tych wizyt jest powiatowa galeria obrazów, w której można obejrzeć dzieła kilkudziesięciu znakomitych malarzy, w tym nieżyjących już artystów: Jerzego Gnatowskiego, Andrzeja Jałowińskiego, Andrzeja Kołodziejka, Franciszka Czempika oraz Krzysztofa Candera.

XVIII Plener Malarski w Ślesinie rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do 28 maja. Zaproszenie do udziału w imprezie przyjęło dwunastu artystów: Dorota Falkowska – Adamiec, Cecylia Szerszeń, Krystyna Jasińska, Ewa Winczewska, Danuta Drzewiecka, Barbara Najwer, Jan Wołek, Jan Grabski, Jacek Laskowski, Ryszard Rogala, Henryk Bzdok i Henryk Drzewiecki. Wydarzeniu, tradycyjnie, towarzyszyć będzie wernisaż prac uczestników plenerów.

Artyści zaprezentują wybrane obrazy podczas wystawy autorskiej w sobotę (20 maja) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Łaźnia w Koninie. Prace będzie można oglądac do 27 maja w godzinach otwarcia galerii. Zapraszamy!