WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42



 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Partnerzy z powiatu Ilm w Niemczech odwiedzili Powiat Koniński

Rozmowy o edukacji, zagospodarowaniu terenów pokopalnianych, turystyce i ekologii zdominowały wizytę delegacji z Ilm w Turyngii, która odwiedziła Powiat Koniński w dniach 20-22 kwietnia 2017 r. Współpraca z Powiatem Ilm trwa już 15 lat.

Wizyta niemieckiej delegacji rozpoczęła się od rozmów w gminie Krzymów. Tam członkowie partnerskiego powiatu zobaczyli przykłady zagospodarowania i wykorzystania przestrzeni gminy na cele rekreacyjne. Niemieccy radni oraz zastępca dyrektora gimnazjum w Ilmenau weszli na Złotą Górę, oraz obejrzeli tor motocrossowy w Paprotni. Pozostałą część dnia wypełniła wizyta w gminie Rychwał i rozmowy o energetyce odnawialnej.

Drugi dzień delegacja niemiecka spędziła w północnej części powiatu. W Kleczewie na spotkaniu w szkole samorządowcy z Ilm rozmawiali o odnowieniu współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie oraz Lindenberggymnasium w Ilmenau. Popołudnie upłynęło im na zwiedzaniu Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie oraz wizycie w Ślesinie, gdzie dyskutowano o turystycznym gospodarowaniu gmin w naszym regionie.

Powiat Koniński współpracuje z powiatem Ilm od października 2002 r. W tym czasie zrealizowano wiele wspólnych inicjatyw dot. wymiany doświadczeń pomiędzy samorządowcami, ochotniczymi strażami pożarnymi czy rolnikami. Polsko-niemiecka współpraca to także przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne i gospodarcze.
  • Niemieccy radni oraz zastępca dyrektora gimnazjum w Ilmenau weszli na Złotą Górę
  • spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych w Kleczewie
  • zwiedzili Gminę Kleczew
  • oraz Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego