WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Andżelika Gronostaj w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Andżelika Gronostaj, uczennica III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie zajęła III miejsce w XLI eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomicznym i zakwalifikowała się do etapu centralnego.
 
W finale olimpiady Wielkopolskę reprezentować będzie Andżelika Gronostaj, uczennica ZSE-U w Żychlinie, która w eliminacjach wykazała się wysoką wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu gastronomii.
 
XLI eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się 21 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Rywalizowało w nich aż 167 uczniów z 52 szkół ponadgimnazjalnych w 9 blokach tematycznych tj. gastronomia, technologia żywności, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, weterynaria oraz architektura krajobrazu. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań oraz wykonywali trzy zadania praktyczne.

Jak informuje Elżbieta Sell, nauczycielka ZSEU w Żychlinie – To już kolejny rok, kiedy uczniowie z Żychlina w bloku gastronomicznym kwalifikują się do etapu centralnego tej prestiżowej Olimpiady. Takie wyniki potwierdzają, że ZSEU w Żychlinie bardzo dobrze przygotowuje zawodowo swoich uczniów. Najlepsi uczniowie spotkają się 3 czerwca 2017 r. w Lublina, gdzie odbędzie się etap centralny Olimpiady.

Szkołę reprezentowali również Martyna Prahl z klasy II technikum agrobiznesu w bloku produkcja zwierzęca oraz Witold Lewandowski z klasy III technikum agrobiznesu w bloku produkcja roślinna.
 
Laureaci otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.
Poprzednie Zdjęcie
  • Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie biorący udział w w XLI eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
  • Andżelika Gronostaj w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
  • Andżelika Gronostaj w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
  • Andżelika Gronostaj w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego