WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Powiat koniński pozyskał 21 milionów unijnego dofinansowania

Prawie 21 milionów unijnego dofinansowania pozyskał w tym roku samorząd powiatu konińskiego. Informacją o tym sukcesie podzielił się z dziennikarzami starosta Stanisław Bielik.
 
Konferencja prasowa Starosty Konińskiego odbyła się 20 kwietnia w urzędzie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli też udział przedstawiciele urzędu miasta: Sebastian Łukaszewski zastępca Prezydenta Konina i Roman Jankowski kierownik wydziału rozwoju gospodarczego, a także pracownicy wydziału rozwoju i promocji konińskiego Starostwa: naczelnik Witold Nowak oraz kierownicy poszczególnych projektów: Ewelina Rapeła, Katarzyna Rejniak i Dorota Szkudlarek.

Jak podkreślił starosta, dzięki sprawnym i skutecznym zabiegom władz powiatu oraz wykwalifikowanej kadrze przygotowującej wnioski, powiat koniński realizować będzie w tym roku pięć unijnych projektów. Trzy z nich, to projekty edukacyjne o łącznej wartości ok. 5,5 mln zł, (w tym prawie 5 mln to kwota dofinansowania). Ich celem jest podniesienie praktycznej wiedzy i doświadczenia zawodowego uczniów oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli. Obejmą one swym działaniem wszystkie placówki oświatowe, dla których powiat jest organem prowadzącym, tj. ZSP w Kleczewie, ZSP w Sompolnie, ZSEU w Żychlinie oraz SOSW w Rychwale. Jeden z nich - współfinansowany ze środków zagwarantowanych dla Konińskiego OSI, czyli Obszarów Strategicznej Interwencji – realizowany będzie także w pięciu szkołach ponadgimnazjalnych z Konina. Łącznie, projektowe wsparcie trafi do 1391 uczniów i nauczycieli.

Powiat pozyskał też ponad 780 tysięcy z WRPO na przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na rozbudowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale oraz zakupie wyposażenia do 6 pracowni rehabilitacyjnej, rewalidacyjnej, geograficzno-matematycznej, biologiczno-chemicznej, technicznej i czasu wolnego. Satysfakcja z udziału w projekcie jest tym większa, że Powiat Koniński rozpoczął rozbudowę SOSW ze środków budżetowych i gdyby nie projekt, sfinansowałby ją we własnym zakresie. Dzięki dofinansowaniu z WRPO powiat poniesie koszt stanowiący zaledwie 15% wartości całej inwestycji.
 
Celem kolejnego projektu (o wartości prawie 15 mln zł) jest usprawnienie obsługi klienta i funkcjonowania administracji samorządowej poprzez wdrożenie nowych technologii teleinformatycznych (ICT) oraz związanych z tym usług publicznych. Pieniądze, jakie trafią do wszystkich samorządów z naszego powiatu przeznaczone będą na modernizację i informatyzację baz danych znajdujących się w gminnych i powiatowych zasobach geodezyjnych. Dzięki temu usługi realizowane będą drogą on-line, bez konieczności wizyty w urzędach. Dodatkowo powstanie też geoportal Aglomeracji Konińskiej.
Poprzednie Zdjęcie
  • Konferencja prasowa Starosty Konińskiego
  • Konferencja prasowa Starosty Konińskiego
  • Konferencja prasowa Starosty Konińskiego
  • Konferencja prasowa Starosty Konińskiego
Następne Zdjęcie
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego