WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Młodzież Zapobiega Pożarom

Wielkopolskie eliminacje wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędą się 22 kwietnia 2017 r. w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
Uczestnicy biorący udział w eliminacjach poszerzają wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ratownictwa w tym ratownictwa ekologicznego, chemicznego, medycznego, przeciwpożarowego, a także zdobywają podstawową wiedzę z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 
W eliminacjach wojewódzkich, które składają się z dwóch etapów – testu pisemnego i finału ustnego – biorą udział laureaci eliminacji powiatowych z 32 powiatów Wielkopolski w sumie 96 osób. Kwalifikuje się do niego po pięć osób w każdej z trzech grup wiekowych – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
Laureaci etapu wojewódzkiego – po dwie osoby z każdej grupy wiekowej - będą reprezentować Wielkopolskę w finale centralnym, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Myślenicach, woj. małopolskie.
 
Celem wydarzenia jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej popularyzuje wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.
 
W sumie w Wielkopolsce w roku szkolnym 2016/2017 w eliminacjach na szczeblu środowiskowym, gminnym i powiatowym wzięło udział ponad 2 tys. dzieci i młodzieży.
 
Organizatorami turnieju są: Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im generała Stanisława Taczaka, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Powiat Koniński, Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Koninie, Miasto Konin, Gmina Stare Miasto.
 
PROGRAM
9.30 – 10.30 / Rejestracja uczestników (Kompleks Sportowo-Dydaktyczny Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie (ul. Modrzewiowa 2, 62-571 Stare Miasto)_
10.30 – 10.45 / Rozpoczęcie turnieju (sala gimnastyczna)
10.45 – 11.30 / Eliminacje pisemne (sala gimnastyczna)
Spotkanie informacyjne dla opiekunów
11.30 – 13.00 / Program dla uczestników
13.00 – 13.45 / Obiad (stołówka szkoły)
13.45 / Ogłoszenie wyników eliminacji pisemnych i rozpoczęcie eliminacji ustnych (sala gimnastyczna)
ok. godz. 15.00 / Ogłoszenie wyników finałowych, wręczenie nagród.
 
Turniej zwiększa świadomość potrzeby ochrony środowiska naturalnego i uczy skutecznych sposobów ograniczania skutków zagrożeń ekologicznych. Kształtuje właściwe postawy i zachowania wobec szkodliwej działalności człowieka.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundował starosta koniński.
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego