„Wielkopolska miodem i mlekiem płynąca”

„Wielkopolska miodem i mlekiem płynąca” to konkurs adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, restauracji oraz innych podmiotów. Jego organizatorem jest Wielkopolska Izba Rolnicza.

Już w XVII w. Wielkopolskę określano mianem „krainy miodem i mlekiem płynącej”. Wówczas to na stołach gościły pyry z gzikiem, twarogowy serek kozi, ser liliput wielkopolski czy ser smażony. Dla podtrzymania wielkopolskiej tradycji słynącej z bogactwa smaków WIR ogłosiła konkurs, który potrwa aż do 30 września 2017 r.

Udział w nim warunkuje przygotowanie dla co najmniej 50 osób spotkania okolicznościowego, podczas którego serwowane będą potrawy, których podstawowymi składnikami będzie mleko i miód.

Szczegółowe informacje wraz z formularze zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Organizatora.