WYSZUKIWARKA

Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.
 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Z XXIII sesji Rady Powiatu Konińskiego

XXIII sesja Rady Powiatu Konińskiego już za nami. Radni podjęli pięć uchwał oraz przyjęli dwie informacje.

Porządek wczorajszej sesji liczył 15 punktów. Radni rozpoczęli XXIII posiedzenie od wysłuchania sprawozdania z działalności zarządu i realizacji uchwał rady w okresie międzysesyjnym oraz informacji o ostatnich wydarzeniach z życia powiatu. Realizując ten punkt porządku obrad, starosta Stanisław Bielik poinformował o otrzymaniu przez powiat certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji 2016”, który przyznawany jest najlepszym polskim samorządom inwestującym w nowoczesne rozwiązania oświatowe i działającym na rzecz rozwoju społeczeństwa uczącego się.

W dalszej części posiedzenia radni zapoznali się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w ubiegłym roku szkolnym, a także z informacją dotyczącą analizy oświadczeń majątkowych złożonych przez osoby zobowiązane przepisami ustawy o samorządzie powiatowym.

Kolejne decyzje związane były z udzieleniem wsparcia finansowego w wysokości 20.000,00 zł dla Gminy Krzymów z przeznaczeniem na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego jednostce OSP w Krzymowie oraz Gminie Kleczew (10.000,00 zł) na zadanie związane z termomodernizacją budynku OSP w Złotkowie.

Obrady przyniosły także rozstrzygnięcia w sprawie zmian w uchwale dotyczącej określenia zadań powiatu i wysokości środków PFRON przeznaczonych na ich realizację. Rada dokonała również korekt w budżecie powiatu oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2016 – 2023.
Poprzednie Zdjęcie
  • Z XXIII sesji Rady Powiatu Konińskiego.
  • Z XXIII sesji Rady Powiatu Konińskiego.
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego