Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

Grunt na Medal w Starym Mieście

Gmina Stare Miasto została Laureatem Konkursu Grunt na Medal Gmina Stare Miasto została zwycięzcą VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grunt na medal, promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne. Tym samym znalazła się w gronie 16 laureatów – zwycięzców poszczególnych województw, w których wyłoniono najlepszy niezabudowany teren inwestycyjny (tzw. greenfield). Uroczysta Gala odbyła się w Warszawie 20 października 2016 r.

Gmina Stare Miasto do konkursu zgłosiła 2 grunty. Zwycięski okazał się teren o powierzchni 3,07 ha położony w Barczygłowie. – Udział w konkursie, dzięki któremu możemy wzmocnić własne kompetencje, traktujemy jako element budowania profesjonalnej oferty inwestycyjnej, jednego z kluczowych elementów przemyślanej strategii pozyskania inwestora. Strategii, bez której osiągnięcie sukcesu w tej kwestii byłoby niemożliwe. Nasza Gmina, będąc Laureatem Konkursu, będzie promowana jako najlepsze miejsce lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, a jej działki będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym – podkreśla Wójt Gminy Ryszard Nawrocki.

Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje przemysłowe o powierzchni 2 ha i większych oraz przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.

W dotychczasowych edycjach konkursu w sumie udział wzięły 1323 gminy, które łącznie przesłały 2016 ofert lokalizacyjnych. Warto dodać, że gmina Stare Miasto, w każdej edycji była w ścisłej czołówce. Do konkursu w VII edycji przystąpiły 142 gminy, które nadesłały 179 ofert terenów inwestycyjnych. Najwięcej ofert nadesłano z województw: wielkopolskiego, śląskiego i łódzkiego.
Konkurs jest organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora. Patronami konkursu są: Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki oraz Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej.
Laureaci konkursu