Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej

27 października, to dzień w którym od trzech lat swoje święto obchodzą Terenowe Organy Administracji Wojskowej. Data ta nawiązuje do tradycji wojskowych i odnosi się do 27 października 1918 roku, kiedy to ukazała się Tymczasowa ustawa o powszechnym obowiązku służby wojskowej, która powołała do życia Komendy Uzupełnień będące pierwszymi terenowymi organami władzy administracyjno-wojskowej w odrodzonej Polsce.

Podczas tegorocznych uroczystości na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu Paweł Figurski, kierownik Biura Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Koninie, decyzją Ministra Obrony Narodowej wicepremiera Tomasza Siemoniaka, otrzymał „Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Medal w imieniu Ministra wręczył Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk dr Zdzisław MAŁKOWSKI oraz zastępca dyrektora departamentu kadr Ministerstwa Obrony Narodowej dr Michał Korczak.

Medal został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 r. Zgodnie z ustawą, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.