Powiat z sukcesem na Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach

Zaszczytne, II miejsce zajął wieniec Powiatu Koniński Sukcesem dla Powiatu Konińskiego zakończyły się XVII Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie w Buku. Wieniec dożykowy Powiatu Konińskiego doceniła komisja konkursowa przyznając mu zaszczytne II miejsce. Święto plonów odbyło się w niedzielę 30 sierpnia.

Powiat koniński reprezentował Starosta Koniński – Stanisław Bielik, Wójt Gminy Rzgów – Grzegorz Matuszak i mieszkańcy sołectwa Sławsk z gminy Rzgów, których wieniec zdobył I miejsce na Dożynkach Powiatowych w Wilczynie.

Dożynki tradycyjnie zainaugurowało otwarcie Wystawy Rolniczej z udziałem Krzysztofa Grabowskiego, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego. O godz. 13.00, na stadionie miejskim w Buku, rozpoczęła się msza święta dziękczynna, którą celebrował Metropolita Poznański. Po mszy uczestnicy spotkania obejrzeli obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Łany. Następnie Marszałek Województwa Wielkopolskiego dzielił się chlebem wypieczonym z tegorocznych ziaren, otrzymanym z rąk Starostów Dożynek – Justyny Jóźwiak oraz Andrzeja Bogacza.

Cześć oficjalną zakończyło rozstrzygniecie konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. I miejsce w konkursie wieńcowym zajął Powiat Chodzieski, II miejsce Powiat Koniński i III miejsce Powiat Pilski.

Gospodarzami Wojewódzkich Dożynek byli Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański oraz Jan Grabkowski – Starosta Poznański i Burmistrz Miasta i Gminy Buk Stanisław Filipiak.
  • Powiat Koniński na XVII Wojewódzko – Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich w Buku reprezentowało sołectwo Sławsk z gminy Rzgów
  • Zdobywcy II miejsca w towarzystwie Piotra Florka, wojewody wielkopolskiego
  • Poświęcenie wieńców przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego
  • Zwycięzcy konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”