WYSZUKIWARKA

Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.
 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Noc Pod Gwiazdami

Na niezapomnianą podróż w czasie z „Łzami Świętego Wawrzyńca” oddalonymi od Ziemi o ponad 7000 lat świetlnych i znajdującymi się w pasie Drogi Mlecznej, zapraszamy 8sierpnia 2015 r.. Wyprawa, dla wielu cyklistów w nieznane, rozpocznie się o godz. 20.30. sprzed siedziby konińskiego oddziału PTTK (ul. Kolejowa 11).
 
Z historią mitologicznego Perseusza, widocznego nad głowami w sierpniowe wieczory w gwiazdozbiorze nieba północnego i utożsamianego z wizerunkiem rycerza z mieczem w dłoni i głową meduzy w drugiej, będzie można się zapoznać podczas „Nocy Pod Gwiazdami”, na którą zaprasza Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawczego oddział w Koninie.
 
Swoją bogatą wiedzą na ten temat podzieli się z uczestnikami rajdu Anna Pęcherska – specjalistka Ciklo do spraw ciał niebieskich, sekcji turystyki rowerowej konińskiego PTTK.
 
Miłośników dwóch kółek chcących doświadczyć wielu emocji i przeżyć zapraszamy na 30 km rajd, który poprowadzi Piotr Pęcherski.
 
Organizatorzy zalecają, by w wyposażeniu każdego cyklisty znalazło się:
  • ubranie z elementami odblaskowymi,
  • koc i ciepła herbata,
  • pieczyste na ognisko,
  • lornetka.
 
Zapraszamy!!!
Noc Pod Gwiazdami
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego