WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Nowy System Identyfikacji Wizualnej Powiatu

Drugą dekadę XXI wieku, powiat koniński rozpoczyna z odświeżoną stroną internetową oraz nowym Systemem Identyfikacji Wizualnej (SIW).
 
Zastosowanie wyraźnej i spójnej identyfikacji wizualnej pozwoli Starostwu lepiej zaznaczyć się w świadomości mieszkańców oraz skuteczniej promować potencjał turystyczny i gospodarczy powiatu konińskiego.
 
Zasady identyfikacji wizualnej zawarte są w formie księgi, która ma za zadanie wspomagać budowanie i utrzymanie spójnego wizerunku Starostwa Powiatowego w Koninie oraz produktu, którym jest Powiat Koniński.
 
Księga, oprócz opisu znaku, zawiera zasady zastosowania logo w rożnych miejscach i technologiach. Podstawową jego wersję stanowi herb Powiatu Konińskiego wraz z nazwą i polem ochronnym. O wizualnej odrębności herbu decyduje forma i kolorystyka.
 
W ramach SIW powstała również nowa linia graficzna druków urzędowych oraz materiałów promocyjnych. Wszystkie wydawnictwa powiatu: Kurier Powiatowy oraz foldery i ulotki utrzymane będą w jednolitej formie, tak by można było bez problemu zidentyfikować je na bogatym rynku produktów promocyjnych.
 
Wykorzystanie herbu powiatu do celów marketingowych, jak dotychczas, wymagać będzie zgody Zarządu Powiatu Konińskiego, udzielanej w formie uchwały na wniosek zainteresowanego podmiotu.
 
W załączniku przesyłam fragment Księgi Identyfikacji Wizualnej zawierającej elementy, które często wykorzystujecie Państwo w informacjach o powiecie konińskim i proszę o stosowanie ich nowej wersji.

Księga Identyfikacji Wizualnej (1.88 MB [treść pliku])
Księga Identyfikacji Wizualnej
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego