WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42



 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Jubileuszowe Regaty Barbórkowe

Zimowe Regaty Barbórkowe o puchar Prezesa PAK KWB Konin S.A. to ostatnie zmagania żeglarzy i jedyne w Polsce odbywające się poza sezonem. W tym roku wzięły w nich udział pięćdziesiąt cztery załogi startujące w 9 klasach.
 
W minioną sobotę (22 listopada) po raz 20.sty na przystani Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin” nad Jeziorem Pątnowskim spotkali się żeglarze z całej Polski. Oprócz załóg z Konina i powiatu konińskiego, w tegorocznych Regatach uczestniczyli żeglarze m.in.: z Gdańska, Włocławka, Warszawy, Gniezna, Wągrowca, Inowrocławia, Zgierza, Żnina, Koronowa i Ostrowa Wielkopolskiego.
 
Mglista i prawie bezwietrzna pogoda sprawiła, że tegoroczne Regaty były sprawdzianem umiejętności technicznych żeglarzy.
 
Po trzech rozegranych wyścigach zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:
OMEGA SPORT:
1. Krzysztof Turza - PTTK Horyzont Gniezno
2. Mariusz Kazimierczak - MKŻ Żnin
3. Maciej Chatłas - AKM Gdańsk
OMEGA SPORT
1. Michał Ruciński - Mipro AKM Gdańsk
2. Maciej Hetke - KŻ Energetyk
3. Jacek Kamiński - YachtClub ANWIL Włocławek
Turystyczna I
1. Andrzej Rygielski - TECHMONT Włocławek
2. Andrzej Kęder - YachtClub Warszawa
3. Piotr Just - JK Boruta Zgierz
Turystyczna II
1. Sławomir Rohde - KS NEPTUN Wągrowiec
2. Robert Kurczewski - IKP Inowrocław
3. Stanisław Wapniarski - KŻ BRYZA
Turystyczna III
1. Marcin Woźniak - WIND Koronowo
2. Andrzej Mielicki - Akademia Morska Gdynia
3. Paweł Czakowski - KŻ przy KWB Konin
Klasa Sasanka
1. Paweł Grabarczyk - KŻ przy KWB Konin
2. Sebastian Zaradzki - KŻ przy KWB Konin
3. Krzysztof Kwapiszewski - KSNS Warszawa
Klasa Laser
1. Wiktor Jedrusik - UKŻ Ostrów Wlkp
2. Michał Mach - KŻ BRYZA
3. Igor Jedrusik - OKŻ Ostrów Wlkp
Klasa 420
1. Piotr Glanc - FENIKS Ślesin
2. Paweł Jakubowski - FENIKS Ślesin
3. Wiktoria Janicka - FENIKS Ślesin
Klasa OPEN
1. Igo Graczyk
2. Maciej Zbierzak - Konin
3. Tomasz Leszczyński – Ślesin Tegorocznym
 
Regatom towarzyszył koncert „Złotej Szekli”, który odbył się 21 listopada. Na scenie Domu Kultury „Oskard” zabrzmiały żeglarskie pieśni i ballady w wykonaniu zespołów Mechanicy Szanty oraz Folk Street, a także Kamila Bodziocha.
Poprzednie Zdjęcie
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Uczestnicy regat
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
  • Zawody na Jeziorze Pątnowskim
Następne Zdjęcie
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego