Kulinarnie i kulturalnie w Skulsku

Mieszkańcy powiatu już piętnasty raz integrowali się na Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego w Skulsku. Największa impreza plenerowa w powiecie odbyła się 28 czerwca nad jeziorem Skulska Wieś.

Podczas jubileuszowego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego swój dorobek zaprezentowało 13 gmin z powiatu konińskiego.

Na uczestników pikniku czekały atrakcje kulturalne i kulinarne. W rywalizacji kulinarnej – na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka – zwyciężyły ex aequo Koło Gospodyń Wiejskich z Goplany (gmina Skulsk) za zupę kartoflaną oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Władzimirowa (gmina Kazimierz Biskupi) za pyrczok. II miejsce zajęło Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Stare Miasto, a III – Koło Gospodyń Wiejskich z Marianowa (gmina Ślesin).

Po raz pierwszy podczas Wielkiego Ruszenia odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, w którym I miejsce zajęło Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Stare Miasto. Na kolejnych miejscach ulokowały się Koło Gospodyń Wiejskich z Buszkowo-Parcele (gmina Skulsk) oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrowąża (gmina Ślesin).

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach festynu, dla których przygotowano specjalną strefę zabaw.

Na skulskiej scenie dominowało słowo, muzyka i śpiew. Swój artystyczny dorobek prezentowały gminy powiatu konińskiego, a także zespół Folk Street, który łączy trendy muzyki folk z elementami muzyki celtyckiej.

Specjalną niespodzianką dla uczestników imprezy była prezentacja sztuk walki MMA przygotowana przez reprezentantów Konińskiego Klubu Sztuk Walki – K1.

Zwieńczeniem XV Wielkiego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego był występ zespołu Złota ABBA prezentującego największe przeboje ABBY oraz niezwykły pokaz teatru ognia LASCAR Fire & show.
Wielkie Ruszenie zakończyła dyskoteka poprowadzona przez Mistrza Polski Pioniera DJ Championship 2013 – DJ Rafmixa.
  • Gospodarze XV Wielkiego Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego
  • Od lewej: Andrzej Operacz - Wójt Gminy Skuls, Małgorzata Waszak - Starosta Koniński oraz Janusz Stankiewicz - Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego
  • Prezentacje artystycze
  • Koło Gospodyń Wiejski Mniszki, gm. Skulsk