WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

W Modle Królewskiej powstanie schronisko dla bezdomnych zwierząt

Starosta Koniński przekazała gminie Stare Miasto nieruchomość pod budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dziś w starostwie podpisano umowę darowizny.
 
Przekazana gminie nieruchomość Skarbu Państwa znajduje się w Modle Królewskiej i obejmuje ponad 27 - arową działkę po byłym gospodarstwie rolnym wykupionym pod tereny wokół autostrady A - 2. Jej wartość szacuje się na 161 tys. 600 zł.
Zgodnie z celem darowizny gmina Stare Miasto zagospodaruje działkę na schronisko dla zwierząt.
Obecnie, gmina nie ma podpisanej umowy z żadnym przytuliskiem na przyjmowanie bezdomnych zwierząt z jej terenu, a dodatkowo ponosi stałe koszty związane z utrzymaniem psów w konińskim schronisku.
Na przekazanej darowizną nieruchomości powstanie obiekt, w którym znajdą dom nie tylko zwierzęta niczyje, ale również te odebrane właścicielom z powodu niewłaściwego traktowania oraz zwierzęta gospodarskie, których właściciele stracili swoje budynki na skutek zdarzeń losowych, pożaru czy powodzi.
Podpisanie aktu notarialnego
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego