WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news
Wraca temat zasilania jezior Budzisławskiego i Wilczyńskiego wodami kopalnianymi z odkrywki Jóźwin.

Jutro w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbędzie się narada poświęcona realizacji projektu pn. "Przerzut wód kopalnianych z odkrywki Jóźwin II B do jeziora Budzisławskiego i Wilczyńskiego".
Celem spotkania jest omówienie stanu przygotowań do budowy rurociągu, którym do jezior popłynie woda z odkrywki, a także podpisanie porozumienia z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego w sprawie współfinansowania przedsięwzięcia, którego koszt szacowany jest na blisko 16 mln zł.
Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, inwestycja zostanie sfinansowana w 50 % przez Kopalnię Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, którego udział w kosztach wyniesie 40%. Pozostałe 10 % będzie pochodziło z budżetów samorządów: województwa wielkopolskiego (400 tys. zł), powiatu konińskiego (300 tys. zł), powiatu słupeckiego i mogielnickiego (po 90 tys. zł) oraz 5 % z budżetów gmin zrzeszonych w Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
W naradzie, która rozpocznie się o godzinie 11.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie, powiat koniński reprezentować będą starosta Stanisław Bielik i wicestarosta Małgorzata Waszak.

W sprawie przerzutu wód kopalnianych do jezior Budzisławskiego i Wilczyńskiego.

Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego