Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

"Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość" – konkurs adresowany jest do osób, które w innowacyjny sposób chcą ukazać osobliwość polskiej wsi. Jego tematyka nawiązuje do polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich, a pomysłodawcą jest Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Celem V edycji konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. (brutto).

Patronat honorowym objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2013 r.

Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją dostępne są na stronie internetowej FDPA.

Osoba do kontaktu:
Sylwia Konopacka-Bąk
s.konopacka@fdpa.org.pl,
tel. +48 (22) 864 03 90;
fax 22 864 03 61.
gsm +48 531 829 506,

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.