Ze spotkania z posłem Waldy Dzikowskim

O pracach legislacyjnych w obszarach dotyczących samorządów rozmawiali wczoraj w konińskim Starostwie parlamentarzyści oraz lokalni samorządowcy.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty Małgorzaty Waszak oraz posła Tomasza Nowaka. Jego gościem specjalnym był poseł na Sejm RP Waldy Dzikowski, który przybliżył plany legislacyjne wprowadzające zmiany w funkcjonowaniu jednostek samorządu terytorialnego. Odniósł się m.in. do projektu nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym, czy też problemów wynikających z funkcjonowania i finansowania oświaty.

Uczestnicy dyskusji nawiązali również do zmian w ordynacji wyborczej, w tym planów stworzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.
Ze spotkania z posłem Waldy Dzikowskim