WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Konkurs na cykl zajęć edukacyjnych o prawach dziecka rozstrzygnięty

Katarzyna Bider ze Starego Miasta została tegorocznym laureatem skierowanego do pedagogów, wychowawców, nauczycieli i studentów wyższych uczelni „Konkursu na cykl zajęć edukacyjnych o prawach dziecka i ich realizacji w praktyce”. Pani Katarzyna 10 września z rąk rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka odebrała drugą nagrodę w kategorii zajęć przeznaczonych dla uczniów klas I-III  szkoły podstawowej.
Opracowane przez Katarzynę Bider scenariusze zajęć, uwzględniające treści nauczania zgodne z wytycznymi Podstawy Programowej MEN, pozwalają realizować cele edukacji wczesnoszkolnej propagujące wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym.
 „Konkurs na cykl zajęć edukacyjnych o prawach dziecka i ich realizacji w praktyce” został ogłoszony w związku z podjętą przez Sejm RP uchwałą ustanawiającą rok 2012 rokiem Janusza Korczaka oraz z inicjatywy Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jego ideą jest propagowanie praw dziecka a także upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży myśli pedagogicznej Janusza Korczaka – prekursora działań na rzecz praw dziecka i jego nowatorskich metod wychowawczych.
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego