WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Z konferencji prasowej Starosty Konińskiego

Zarząd Powiatu Konińskiego podsumował pierwszy rok działalności. Efekty swojej pracy przedstawił na konferencji prasowej, która odbyła się 30 maja w Starostwie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział wszyscy jego członkowie: Małgorzata Waszak – przewodnicząca Zarządu, Andrzej Nowak, Stanisław Głąbicki, Tadeusz Jaroszewski i Jacek Wysocki.
 
Informacje o działaniach podejmowanych przez Zarząd w poszczególnych obszarach kompetencji powiatu w formie prezentacji multimedialnej przedstawili starosta i wicestarosta koniński. Przedstawiciele samorządu skoncentrowali się na omówieniu zadań z zakresu: drogownictwa, edukacji publicznej, współpracy z organizacjami pozarządowymi, pomocy społecznej, przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz promocji powiatu i współpracy zagranicznej.
 
Do największych sukcesów pierwszego roku pracy Zarządu, jego Przewodnicząca zaliczyła inwestycję na drodze Golina-Kazimierz Biskupi, zrealizowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, inicjatywy z zakresu pomocy społecznej, zwłaszcza w dziedzinie pieczy zastępczej oraz opracowanie strategii komunikacji marketingowej i logo powiatu konińskiego. Podsumowanie wypadło bardzo korzystnie dla efektów reorganizacji urzędu oraz zadań z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi.
 
Według starosty Małgorzaty Waszak, miniony rok wymagał od Zarządu Powiatu dużej znajomości problemów, zaangażowania oraz dokonywania właściwego wyboru zadań.

Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Konińskiego (3.07 MB [treść pliku])
Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Konińskiego 16 maja 2011 - 16 maja 2012
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego