Z Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego

Starosta Małgorzata Waszak reprezentowała powiat koniński na Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który obradował w dniach 23-24 lutego w Gnieźnie.

Równolegle do prac Konwentu odbyło się spotkanie organizowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej realizowane w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru”. W spotkaniu tym uczestniczyła Małgorzata Hopen – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

W kręgu zainteresowania starostów Województwa Wielkopolskiego znalazły się między innymi sprawy: ratownictwa medycznego w kontekście szans i zagrożeń wynikających z kontraktacji na 2012 rok i lata następne, Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych oraz Centrum Powiadamiana Ratunkowego, a także ekonomii społecznej jako praktycznego instrumentu wsparcia zadań samorządowych.

Uczestnicy Konwentu zapoznali się także z przedstawionymi przez Piotra Florka – Wojewodę Wielkopolskiego bieżącymi sprawami wynikającymi z prac administracji wojewódzkiej.

W ramach spotkania dyrektorów wydziałów oświaty omówiono kwestie dotyczące kształcenia zawodowego oraz zmian, jakie niosą w tym zakresie od 1 września br. przepisy.

Organizatorzy Konwentu zadbali o to, aby samorządowcy z Wielkopolski  zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, Muzeum Archidiecezjalne i centrum Gniezna - pierwszej stolicy Polski.

• Z Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego