WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Z Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego

Starosta Małgorzata Waszak reprezentowała powiat koniński na Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który obradował w dniach 23-24 lutego w Gnieźnie.
 
Równolegle do prac Konwentu odbyło się spotkanie organizowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej realizowane w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru”. W spotkaniu tym uczestniczyła Małgorzata Hopen – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.
 
W kręgu zainteresowania starostów Województwa Wielkopolskiego znalazły się między innymi sprawy: ratownictwa medycznego w kontekście szans i zagrożeń wynikających z kontraktacji na 2012 rok i lata następne, Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych oraz Centrum Powiadamiana Ratunkowego, a także ekonomii społecznej jako praktycznego instrumentu wsparcia zadań samorządowych.
 
Uczestnicy Konwentu zapoznali się także z przedstawionymi przez Piotra Florka – Wojewodę Wielkopolskiego bieżącymi sprawami wynikającymi z prac administracji wojewódzkiej.
 
W ramach spotkania dyrektorów wydziałów oświaty omówiono kwestie dotyczące kształcenia zawodowego oraz zmian, jakie niosą w tym zakresie od 1 września br. przepisy.
 
Organizatorzy Konwentu zadbali o to, aby samorządowcy z Wielkopolski  zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, Muzeum Archidiecezjalne i centrum Gniezna - pierwszej stolicy Polski.

  • Z Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego
  • Z Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego
Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego