Przedstawiciele powiatu konińskiego z kolejną wizytą w Estonii

Zgodnie z Protokółem o współpracy na 2008 r. podpisanym przez region Lääne Viru i Powiat Koniński w lutym br., w dniach 15 – 17 kwietnia, estoński partner gościć będzie delegację z naszego powiatu, w składzie: wicestarosta koniński Małgorzata Waszak, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale Renata Szczepaniak oraz pracownik Ośrodka Urszula Michalak.

Przedsięwzięcia wspólnie realizowane przez obu partnerów dotyczą płaszczyzny oświatowej, zwłaszcza w zakresie edukacji specjalnej. Stąd też, przedmiotem kwietniowej wizyty naszej delegacji w Lääne Viru będzie funkcjonowanie szkolnictwa specjalnego w Estonii.

W celu poznania organizacji pracy dydaktyczno-wychowawczej w placówkach dla dzieci i młodzieży z różnym rodzajem niepełnosprawności, przedstawiciele powiatu konińskiego odbędą szereg spotkań z nauczycielami i pedagogami podczas wizyt : w prywatnej szkole specjalnej oraz centrum opieki społecznej i centrum młodzieży w Rakvere i Porkuni, w gimnazjum i szkole zawodowej w Vaike-Maarja oraz szkole podstawowej w Someru .

Gospodarze przygotowali dla gości z Polski także dodatkowe atrakcje, m.in.: zwiedzanie Parku Narodowego w Lahemaa oraz udział w koncercie barokowym w Muzeum Limestone.