WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Przedstawiciele powiatu konińskiego z kolejną wizytą w Estonii

Zgodnie z Protokółem o współpracy na 2008 r. podpisanym przez region Lääne Viru i Powiat Koniński w lutym br., w dniach 15 – 17 kwietnia, estoński partner gościć będzie delegację z naszego powiatu, w składzie: wicestarosta koniński Małgorzata Waszak, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale Renata Szczepaniak oraz pracownik Ośrodka Urszula Michalak.
 
Przedsięwzięcia wspólnie realizowane przez obu partnerów dotyczą płaszczyzny oświatowej, zwłaszcza w zakresie edukacji specjalnej. Stąd też, przedmiotem kwietniowej wizyty naszej delegacji w Lääne Viru będzie funkcjonowanie szkolnictwa specjalnego w Estonii.
 
W celu poznania organizacji pracy dydaktyczno-wychowawczej w placówkach dla dzieci i młodzieży z różnym rodzajem niepełnosprawności, przedstawiciele powiatu konińskiego odbędą szereg spotkań z nauczycielami i pedagogami podczas wizyt : w prywatnej szkole specjalnej oraz centrum opieki społecznej i centrum młodzieży w Rakvere i Porkuni, w gimnazjum i szkole zawodowej w Vaike-Maarja oraz szkole podstawowej w Someru .
 
Gospodarze przygotowali dla gości z Polski także dodatkowe atrakcje, m.in.: zwiedzanie Parku Narodowego w Lahemaa oraz udział w koncercie barokowym w Muzeum Limestone.

Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego