WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Szkoły powiatu wzbogacą się o nowe boiska

W ciągu najbliższych dwóch lat powstaną boiska sportowe przy szkołach ponadgimnazjalnych w Żychlinie i Kleczewie.
 
Przystępując do rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012", konińskie Starostwo podjęło się budowy kompleksu boisk z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
Obok istniejącej już hali sportowej, powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 30m x 60m, ogrodzone i wyposażone w sztuczne oświetlenie a także mniejsze boisko wielofunkcyjne (m.in. do gry w siatkówkę i koszykówkę) o wymiarach 19m x 32m i poliuretanowej nawierzchni. W ramach projektu, powstanie również obiekt wyposażony w szatnie, łazienki, pomieszczenia dla trenerów oraz magazyn. Koszt budowy kompleksu sportowego w Żychlinie przekroczy milion złotych, z czego 666 000 zł stanowić będą dotacje z budżetu państwa i urzędu marszałkowskiego.
 
Jeszcze w tym roku, konińskie Starostwo rozpocznie także budowę boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Obiekt ten służyć będzie, zarówno realizacji bieżących zadań oświatowych, jak i uatrakcyjnieniu młodzieży pozalekcyjnych form rekreacji i wypoczynku. Inwestycja obejmie budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 40m x 20 m i sztucznej nawierzchni trawiastej (o wysokości 18 mm) a także infrastruktury lekkoatletycznej, umożliwiającej uprawianie takich dyscyplin sportowych, jak biegi na dystansie 60m, skok w dal, trójskok czy rzut kulą. Budowa kompleksu sportowego w Kleczewie kosztować będzie ok. 600 000 zł i potrwa dwa lata. Choć, Starostwo pozyskało na ten cel dotację w wysokości 150 000 zł z urzędu marszałkowskiego, inwestycja w znacznym stopniu sfinansowana zostanie ze środków własnych powiatu.

Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego