Narada powiatowych koordynatorów sportu w gminach

O Kalendarzu Imprez Sportowych na Rok Szkolny 2008/2009 rozmawiano w ubiegły piątek podczas narady powiatowych koordynatorów sportu w gminach, która odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie. Spotkaniu przewodniczyła Małgorzata Waszak Wicestarosta Koniński.

Podczas narady omówiono m.in. terminy i miejsca rozgrywania Mistrzostw Powiatu, tak aby nie kolidowały one z Kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska", Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS i imprez powiatowych.

Ponadto Wicestarosta zaproponowała organizację Mistrzostw Powiatu dla nauczycieli. Pozytywnie zaakceptowano sam pomysł oraz miejsca i terminy rozgrywek nauczycieli w takich dyscyplinach jak: halowa piłka nożna (13 marzec 2009 r. Ślesin), piłka siatkowa (6 luty 2009 r.) oraz piłka nożna (19 maj 2009 r. Golina).

Dyskutowano również o zgłoszeniu powiatu konińskiego do udziału w Konkursie Gminess - konkursie ogólnopolskim odbywającym się pod honorowym patronatem Wicemarszałka Senatu Rzeczypospolitej prof. dr hab. Marka Ziółkowskiego.

Na zakończenie Tomasz Piaseczny Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu konińskiego Starostwa omówił ceremoniał rozpoczynania zawodów rangi mistrzostw powiatu i przepisy BHP obowiązujące na zawodach i w trakcie dojazdu.