WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Lista newsów - news

Tanecznym krokiem w Skorzęcinie

Zakończyły się Artystyczne Warsztaty Dziecięcych i Młodzieżowych Ludowych Zespołów Tanecznych w Skorzęcinie. Organizowana już po raz XII przez konińskie Starostwo impreza zgromadziła w malowniczym ośrodku skorzęcińskim ponad 100 uczestników z Polski i Ukrainy.
 
Przez cały tydzień, od 1 do 7 września dzieci i młodzież doskonaliły swoje umiejętności taneczne pod okiem doświadczonych specjalistów choreografów z Warszawy p. Dariusza Skrzydlewskiego i Norberta Późniewskiego. Poza nauką tańców narodowych uczestnicy poznali podstawowe kroki i technikę tańców latynoamerykańskich: samby, rumby, tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, quickstepa czy też tańców współczesnych jak jazz.
 
W profesjonalnych zajęciach tanecznych wzięło udział 7 zespołów: "Tańczące Urwisy" z Sarbic (gmina Przykona), "Zderzenie" z Rumina, dzieci z Gimnazjum w Rychwale i Mielżynie (gmina Witkowo), grupa Mażoretek działająca przy OSP w Rychwale, Zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale oraz ukraiński zespół "Neposedy" ze wsi Samogorodok.
 
Kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji warsztatów tanecznych w Skorzęcinie pokazało, że inicjatywa ta jest nie tylko skuteczną metodą podnoszenia umiejętności tanecznych i sprawności fizycznej, ale również doskonałą zabawą i wypoczynkiem dla jej uczestników.

Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego