Powiat Koniński na Międzynarodowych Targach Łódzkich

Tegoroczne Międzynarodowe Targi - Regiony Turystyczne "Na styku kultur" dobiegły końca. W trwającej 3 dni imprezie (29 luty-2 marca) wzięło udział ponad 140 wystawców z kraju i ze świata.

Swoje oferty prezentowały narodowe i regionalne organizacje turystyczne, touroperatorzy, biura podróży, obiekty noclegowe, przewoźnicy, ubezpieczyciele, wydawnictwa turystyczne, a także samorządy lokalne oraz wystawcy prywatni. Każdy ze zwiedzających miał możliwość nawiązania z nimi bezpośredniego kontaktu, odkrycia nieznanych dotąd miejsc, poznania kultur oraz uroków wielu zakątków, tych bliższych i dalszych. Turyści zainteresowani spędzeniem wakacji w Wielkopolsce licznie odwiedzali stoisko nr 53, które w tym roku tworzyli wspólnie przedstawiciele: Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Miejskiego w Koninie, Starostwa Powiatowego w Koninie i Turku. Razem promowaliśmy walory turystyczne oraz kulturowe Ziemi Konińskiej. Każdy odwiedzający nasze stoisko wystawiennicze otrzymywał wyczerpujące informacje o regionie wraz z kompletem materiałów promocyjnych, specjalnie wydanych na łódzką imprezę: mapa turystyczna powiatu konińskiego, płyty multimedialne, dwa foldery („Powiat Koniński” oraz „Szlak Wodny Warta-Gopło”), pięć wielojęzycznych minifolderów („Na Bursztynowym Szlaku”, „Szlak Pięciu Braci Męczenników”, „Bieniszew - Klasztor Kamedułów”, „Zabytki Powiatu Konińskiego”, „Szlaki piesze i rowerowe powiatu konińskiego”). Całość uzupełniały materiały promocyjne przygotowane przez podmioty branży turystycznej, działające na terenie naszego powiatu. Warto podkreślić, że znajomość konińskiego regionu wśród odwiedzających stoiska turystów była olbrzymia. Mieszkańcy Łodzi i okolic chętnie pytali o oferty wypoczynku nad konińskimi jeziorami czy też w pobliżu licheńskiej Bazyliki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty gospodarstw agroturystycznych oraz ośrodków wypoczynkowych. Wielu ciekawiły również możliwości aktywnych form spędzania czasu w naszym regionie. Niebawem powiat koniński zaprezentuje swoje oferty również na Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej ITB w Berlinie oraz na Targach Turystycznych w Katowicach. Chcemy popularyzować walory turystyczne Ziemi Konińskiej nie tylko w samej Polsce ale także poza jej granicami, wierząc, iż stanie ona się miejscem atrakcyjnym i konkurencyjnym dla turystów rodzimych i zagranicznych.

• Powiat Koniński na Międzynarodowych Targach Łódzkich