Otwarcie bloku energetycznego w Pątnowie II

W ubiegły piątek oddano do użytku nowy blok energetyczny w elektrowni Pątnów II. W uroczystościach otwarcia bloku wziął udział Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Inwestycja kosztowała prawie 600 milionów euro. Ceremonię uroczystego zakończenia budowy i przekazanie bloku 464 MW do ruchu połączono z licznymi atrakcjami dla mieszkańców miasta. Mogliśmy podziwiać między innymi wielkie widowisko pirotechniczne.

• Otwarcie bloku energetycznego w Pątnowie II