Najwyższe podium dla reprezentacji powiatu konińskiego

Szczęśliwa „13” dla powiatu konińskiego. Po wielu latach oczekiwań, nasza reprezentacja sięgnęła po najwyższe podium Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi. Zwycięstwo w XIII finale imprezy zapewniło sportowcom z powiatu zdobycie 198 punktów.

O Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiej LSZ, 27 lutego w Przeźmierowie zmierzyły się drużyny z 20 powiatów naszego województwa.
Reprezentacja powiatu konińskiego, złożona z 46 zawodników, uzyskała wynik 198 punktów i zakończyła rywalizację na I miejscu, pokonując drużyny z powiatu pilskiego i ostrowskiego. Biorąc udział w 10 konkurencjach, nasi sportowcy najlepiej spisali się w wieloboju rodzinnym, w rzutach karnych do bramki na punkty, podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, rzucie lotką do tarczy i przeciąganiu liny. Na sukces powiatu złożyły się także wyniki osiągnięte w grach zespołowych, zwłaszcza w piłce nożnej i piłce siatkowej mężczyzn.
W przyszłym roku, sportowcy amatorzy z Wielkopolski spotkają się w letnim finale Spartakiady.

• Najwyższe podium dla reprezentacji powiatu konińskiego
Następne Zdjęcie