WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Rejon Kozjatyński - 2005 rok

Wydarzenia 2005

 

Porozumienie o kierunkach współpracy między Powiatem Konińskim a Rejonem Kozjatyńskim na rok 2005

Delegacja z Rejonu Kozjatyńskiego na Ukrainie, w osobach: Wiktora Zajiczkowa - zastępcy przewodniczącego Rejonowej Administracji Państwowej w Kozjatyniu, Lilii Kryłowej - kierownika Wydziału Polityki Wewnętrznej Rejonowej Administracji Państwowej w Kozjatyniu, Mikołaja Melnika - kierownika Gospodarstwa Rolnego "Switanok" i Wadyma Kyrycy - dyrektora Naczelnego Kompanii "Skrupiany" gościła w dniach 16 - 19 czerwca w powiecie konińskim.

Goście odwiedzili gospodarstwo szkółkarskie drzew ozdobnych Stanisława Muszyńskiego, gospodarstwo sadownicze Piotra Grudzińskiego oraz fermę krów mlecznych Wandy Waleriańczyk. Delegacja zwiedziła również Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym. Po południu (18 czerwca) delegacja Rejonu Kozjatyńskiego przybyła do Rychwała gdzie wzięła udział w VI Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego, w trakcie którego miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy,W Umowie zapisano m.in.: sprzyjanie współpracy oraz wymianie doświadczeń w sferze ochrony środowiska i bezpieczeństwa ekologicznego, tworzenie warunków dla współdziałania gospodarstw rolnych, sprzyjanie nawiązywaniu i utrzymywaniu bezpośrednich kontaktów w sferze oświaty, kultury, sportu i turystyki oraz wspieranie inwestycji, rozwoju handlu i produkcji miejscowych podmiotów gospodarczych, a także kooperacji małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem sektora usług turystycznych.


Z pierwszą oficjalną wizytą na Ukrainie

Na zaproszenie władz rejonu Kozjatyńskiego, w dniach 22-26 sierpnia 2005r., z pierwszą oficjalną wizytą na Ukrainę udała się delegacja samorządu oraz rolników z powiatu konińskiego, w osobach: Stefana Dziamary - starosty konińskiego, Piotra Matyby - przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego, Ireny Góreckiej - wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Konińskiego, Mieczysława Andrzejewskiego - przewodniczącego Powiatowej Rady przy Wielkopolskiej Izbie Rolniczej w Koninie oraz Wandy Waleriańczyk - rolnika z gminy Ślesin. Termin wizyty przedstawicieli naszego powiatu zbiegł się z obchodami Dnia Niepodległości Ukrainy oraz odbywającą się Międzynarodową Konferencją "Polityka regionu w ramach integracji europejskiej". O niezwykłej ukraińskiej gościnności nasza delegacja przekonywała się na każdym kroku. W bardzo miłej atmosferze odbyło się więc spotkanie z zastępcą przewodniczącego Rejonowej Administracji w Kozjatyniu. Posłużyło ono zarówno wymianie doświadczeń, jak i bliższemu poznaniu. Zapewne, do pouczających należą także wizyty: w cukrowni z końca XIX w. zbudowanej przez Leopolda Matuszewskiego w miejscowości Brodeckie oraz w gospodarstwie rolnym "Switanok" o powierzchni 3000 ha we wsi Nepediwka. Jednym z ostatnich punktów programu była wizyta w obozie wypoczynkowo - wychowawczym dla młodzieży z rodzin z marginesu społecznego.

Miłą niespodzianką było również poproszenie starosty konińskiego Stefana Dziamary o uroczyste otwarcie najważniejszej imprezy w Rejonie - Zawodów Sportowych w Komsomolskim. Zdaniem starosty konińskiego pobyt naszej delegacji na Ukrainie należał do bardzo intensywnych i zarazem emocjonujących. Wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządów oraz - w dalszej perspektywie - bezpośrednie kontakty firm i instytucji z powiatu konińskiego i rejonu kozjatyńskiego pozwolą na umocnienie dobrze zapowiadającego się partnerstwa.

Umowa o współpracy partnerskiej z Regionem Kozjatyńskim (92.15 Kb [treść pliku])
Umowa o współpracy partnerskiej z Regionem Kozjatyńskim
Poprzednie Zdjęcie
  • Porozumienie o kierunkach współpracy między Powiatem Konińskim a Rejonem Kozjatyńskim na rok 2005
  • Porozumienie o kierunkach współpracy między Powiatem Konińskim a Rejonem Kozjatyńskim na rok 2005
  • Porozumienie o kierunkach współpracy między Powiatem Konińskim a Rejonem Kozjatyńskim na rok 2005
  • Porozumienie o kierunkach współpracy między Powiatem Konińskim a Rejonem Kozjatyńskim na rok 2005
  • Z pierwszą oficjalną wizytą na Ukrainie
  • Z pierwszą oficjalną wizytą na Ukrainie
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego