WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Rejon Kozjatyński - 2006 rok

Wydarzenia 2006

Obchody 15 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości


Na zaproszenie Przewodniczącego Kozjatyńskiej Administracji Rejonowej - Wiktora Zaiczko - w dniach 21-24 sierpnia 2006r., delegacja powiatu konińskiego w osobach: Stanisława Bielika - wicestarosty konińskiego, Radzisława Kozłowskiego - skarbnika powiatu, Sławomira Kamińskiego - członka Zarządu Powiatu i Kazimierza Filipczaka - Naczelnika Wydziału Geodezji konińskiego Starostwa, odwiedziła Rejon Kozjatyński. Niezwykła gościnność gospodarzy oraz bogaty program wizyty dostarczyły polskim gościom wiele emocji i uczyniły pobyt bardzo atrakcyjnym. Przedstawiciele naszego powiatu wzięli udział w obchodach 15 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości, którym towarzyszyła wystawa historycznych świadectw kultury i tradycji ukraińskiej pn. “Szczodra gospoda Podilska".


Delegacja z rejonu kozjatyńskiego w powiecie konińskim

Delegacja samorządowców z rejonu kozjatyńskiego: Wiktor Zaiczko - przewodniczący Administracji Rejonu Kozjatyńskiego, Szymon Aleksander i Katarzyna Melnik - radni rejonu kozjatyńskiego oraz Sergiej Piczkur gościła w dniach 8 - 11 września 2006 r. w powiecie konińskim. W sobotę, 9 września, ukraińscy goście wraz z przebywającymi w powiecie rolnikami z powiatu Ilm, odwiedzili m.in. pasiekę pana Jarosława Janika w Budzisławiu Kościelnym oraz gospodarstwa rolne laureatów konkursu "Powiatowy Rolnik Roku 2006": Grażyny i Krzysztofa Michalskich w Woli Spławieckiej (produkujących bydło mleczne i opasowe) oraz Elżbiety i Jana Michalskich w Sycewie (specjalizujących się w uprawie roślin ozdobnych - dalii na sadzonki, borówki, truskawki - sadownictwie oraz szkółkach). Niedzielne przedpołudnie, 10 września, delegacje spędziły w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Po południu zaś przedstawiciele partnerskich powiatów wzięli udział w obchodach Święta Plonów - Dożynkach Powiatowych w Brzeźnie. Wszystkie te spotkania były okazją do wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania gospodarstw rolnych w Polsce i na Ukrainie oraz wykorzystania w procesie produkcji rolnej nowych technologii.

Poprzednie Zdjęcie
  • Obchody 15 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości
  • Obchody 15 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości
  • Obchody 15 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości
  • Delegacja z rejonu kozjatyńskiego w powiecie konińskim
  • Delegacja z rejonu kozjatyńskiego w powiecie konińskim
  • Delegacja z rejonu kozjatyńskiego w powiecie konińskim
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego