WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Rejon Kozjatyński - 2007 rok

Wydarzenia 2007

 

Samorządowcy z powiatu konińskiego z wizytą na Ukrainie

Delegacja powiatu konińskiego w składzie: starosta koniński Stanisław Bielik, Danuta Plucińska z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, 3 przedsiębiorców reprezentujących firmy: "ACHPOL" z Rychwała", "DERBUT z Goliny, "HABES" ze Ślesina oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich odwiedziła w dniach 14 -17 listopada zaprzyjaźniony Rejon Kozjatyńsk. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie w siedzibie Kozjatyńskiej Rejonowej Administracji, podczas którego nastąpiło podpisanie o dalszej współpracy pomiędzy partnerskimi powiatami. Delegacja konińska złożyła również wizytę w Urzędzie Pracy w Kozjatyniu, która zakończyła się nawiązaniem kontaktów gospodarczych i zawarciem wstępnych umów o współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z obu powiatów. Nasza delegacja uczestniczyła także m.in. w obchodach Święta Rolnika, które odbyły się w sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury.

Podczas trzydniowej wizyty delegacja powiatu konińskiego odwiedziła także SAD tj. Zespół Przedszkolno-Szkolny w miejscowości Żeżeliw, gdzie w tzw. Sali Tradycji zaprezentowano liczne pamiątki historyczne, prace artystyczne z zakresu tkactwa, wyszywania i haftowania oraz odbyła się degustacja tradycyjnych potraw ukraińskich. Ciekawymi punktami wizyty było zwiedzenie Muzeum Chleba, Zakładów Piwowarskich w Berdyczowie, Klasztoru Karmelitanek Bosych słynącego z obrazu Matki Boskiej Berdyczowskiej oraz cukrowni.

Ogromne wrażenie na delegacji konińskiej wywarła wizyta w ukraińskim gospodarstwie rolnym o powierzchni ziemi 3.200 ha, które trudni się nie tylko hodowlą bydła, ale również przetwórstwem oraz profesjonalnym wyprawianiem i obróbką skór we własnej garbarni.

Jednakże największe emocje towarzyszyły naszej delegacji podczas uroczystości w Centrum Kultury Polskiej w Kozjatyniu poświęconej obchodom Święta Niepodległości, gdzie wszyscy mieli okazję wysłuchać Hymnu Polski a następnie wielu staropolskich pieśni. Miłą niespodzianką był taniec narodowy - polonez w wykonaniu zespołu tanecznego "Zorianka", który brał udział w warsztatach tanecznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie.

Protokół o współpracy partnerskiej z rejonem kozjatyńskim w 2007 roku (220.88 Kb [treść pliku])
Protokół o współpracy partnerskiej z rejonem kozjatyńskim w 2007 roku
Poprzednie Zdjęcie
  • Samorządowcy z powiatu konińskiego z wizytą na Ukrainie
  • Samorządowcy z powiatu konińskiego z wizytą na Ukrainie
  • Samorządowcy z powiatu konińskiego z wizytą na Ukrainie
  • Samorządowcy z powiatu konińskiego z wizytą na Ukrainie
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego