WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Rejon Kozjatyński - 2008 rok

Wydarzenia 2008

Młodzież z Liśca Wielkiego na Ukrainie


Grupa dzieci z Zespołu Tanecznego "Uśmiech" z Liśca Wielkiego przebywała w dniach od 27 maja do 2 czerwca w miejscowości Głuchowcy na Ukrainie. Udział ludowego zespołu dziecięcego w warsztatach tanecznych na Ukrainie został zaplanowany w protokole do porozumienia pomiędzy rejonem kozjatyńskim a powiatem konińskim w sprawie wspólnych przedsięwzięć na rok 2008. Oprócz udziału w codziennych zajęciach tanecznych, uczestnicy warsztatów odwiedzili min.: Muzeum M. Gruszewskiego we wsi Sestrenowka i Muzeum Chleba we wsi Biełopolie oraz klasztor Karmelitów Bosych w Berdyczowie, mieście będącym największym skupiskiem Polaków na Ukrainie. Zespół "Uśmiech" zaprezentował się także podczas Festiwalu Ludowych Zespołów Tanecznych w Głuchowcach, gdzie zdobył główną nagrodę.


Samorządowcy z powiatu konińskiego z wizytą na Ukrainie

Delegacja powiatu konińskiego w składzie: starosta koniński Stanisław Bielik, Romualda Nawrocka - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Organizacyjnych oraz Krzysztof Czajkowski z Wydziału Promocji i Rozwoju odwiedziła w dniach 20 - 24 sierpnia zaprzyjaźniony Rejon Kozjatyński. 21 sierpnia odbyło się spotkanie w siedzibie Kozjatyńskiej Rejonowej Administracji, podczas którego nastąpiło podpisanie o współpracy pomiędzy partnerskimi powiatami na rok 2008.

Podczas pięciodniowej wizyty delegacja powiatu konińskiego odwiedziła także Centrum kultury polskiej im. T. Padury, muzeum M. Gruszewskiego, złożyła kwiaty pod pomnikiem Pierwszego Prezydenta Ukraińskiej Republiki Narodowej M. Gruszewskiego ,a także wzięła udział w odsłonięciu Tablicy Poszanowania. Ciekawym punktem wizyty był udział w rejonowych uroczystościach z okazji 17 rocznicy Dnia Niepodległości Ukrainy.

Protokół o współpracy partnerskiej z Regionem Kozjatyńskim (216.68 Kb [treść pliku])
Protokół o współpracy partnerskiej z Regionem Kozjatyńskim
Poprzednie Zdjęcie
  • Młodzież z Liśca Wielkiego na Ukrainie
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego