WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński

Wydarzenia 2006

 

Kierunki współpracy między Powiatem Konińskim a estońskim Lääne Viru

Na zaproszenie Gubernatora Lääne Viru Urmasa Tamma w dniach 13 - 16 czerwca br. z wizytą w Rakvere przebywała delegacja powiatu konińskiego w składzie: Starosta Koniński - Stefan Dziamara, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego - Piotr Matyba oraz Przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Konińskiego, Burmistrz Goliny - Piotr Nowicki. Celem pobytu było podpisanie umowy o współpracy partnerskiej oraz protokołu o wspólnych przedsięwzięciach w 2006 r., a także poznanie regionu i zaznajomienie się z zadaniami administracji regionu.

Nawiązana współpraca koncentrować się będzie przede wszystkim na edukacji poprzez nawiązywanie kontaktów miedzy szkołami ponadgimnazjalnymi i wymianę młodzieży, turystyce szczególnie poprzez wspólne uczestnictwo w targach i wystawach turystycznych, oraz sporcie. Polsko-estońskie kontakty mają sprzyjać także wymianie doświadczeń pomiędzy miedzy instytucjami m.in. w kontekście członkostwa Polski i Estonii w Unii Europejskiej.


Samorządowcy z Estonii po raz pierwszy w powiecie konińskim

Delegacja samorządowców z regionu Lääne Viru, w składzie: Tarmo Mikkal - sekretarz regionu Lääne-Viru, Ain Tiivas - członek zarządu stowarzyszenia władz lokalnych Lääne-Viru, przewodniczący rady gminy Viru-Nigula, Anne Mäeots - starszy specjalista w Departamencie Edukacji i Kultury Urzędu regionu Lääne-Viru oraz Arne Laks w dniach 8 - 11 września po raz pierwszy gościła w powiecie konińskim.

W sobotę 9 września, zagraniczni goście zwiedzili m. in. Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i Pięciu Braci Męczenników w Kazimierzu Biskupim oraz odkrywkę KWB Konin w Kleczewie. Samorządowcy z Estonii przyjęli także zaproszenie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, w którym m.in. obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez wychowanków Ośrodka. Estońscy goście wyrazili chęć nawiązania bliższych kontaktów z placówką umożliwiających wymianę doświadczeń pomiędzy polskimi i estońskimi pedagogami pracującymi z niepełnosprawną młodzieżą. Wieczorem przedstawiciele regionu Lääne Viru spotkali się z pozostałymi delegacjami goszczącymi w tym czasie w powiecie: grupą rolników i strażaków z powiatu Ilm oraz samorządowcami z rejonu kozjatyńskiego, na wspólnym grillu, w trakcie którego dzielono się wrażeniami po sobotnich spotkaniach. Niedzielne przedpołudnie, 10 września, delegacje spędziły w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Po południu zaś przedstawiciele partnerskich powiatów wzięli udział w obchodach Święta Plonów - Dożynkach Powiatowych w Brzeźnie. Warto nadmienić, że uroczystości dożynkowe uświetnił swym występem zespół taneczny "Zorianka" z rejonu kozjatyńskiego, który uczestniczył w tym czasie w Warsztatach Tanecznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Młodzi tancerze zaprezentowali ludowy taniec ukraiński oraz poloneza.

Umowa o współpracy partnerskiej z regionem Laane Viru (243.64 Kb [treść pliku])
Umowa o współpracy partnerskiej z regionem Laane Viru
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z regionem Laane Viru w 2006 roku (233.53 Kb [treść pliku])
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z regionem Laane Viru w 2006 roku
Poprzednie Zdjęcie
  • Wizyta delegacji powiatu konińskiego w Lääne Viru
  • Wizyta delegacji powiatu konińskiego w Lääne Viru
  • Wizyta delegacji powiatu konińskiego w Lääne Viru
  • Wizyta delegacji powiatu konińskiego w Lääne Viru
  • Lääne Viru
  • Lääne Viru
  • Samorządowcy z Estonii po raz pierwszy w powiecie konińskim
  • Samorządowcy z Estonii po raz pierwszy w powiecie konińskim
  • Samorządowcy z Estonii po raz pierwszy w powiecie konińskim
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego