WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński

Wydarzenia 2009

 

Kawałek Estonii w Sompolnie

"Dzień Estoński" organizowany po raz pierwszy 25 maja 2009 r. przez konińskie Starostwo i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem, w którym wzięło udział ponad 80 osób. Podróż po Estonii - maleńkim, ale jakże ciekawym kraju, rozpoczął występ młodzieży z miejscowego liceum. Po impresji artystycznej nawiązującej do odrodzenia Estonii, do czasów współczesnych przeniósł uczestników spotkania Mieszko Łukaszewicz, asystent Konsula Honorowego Republiki Estonii w Poznaniu. Dopełnieniem opowieści o ojczyźnie zagranicznego partnera powiatu konińskiego była wystawa przedstawiająca krajobrazy, przyrodę, historię Estonii a także żyjących tam ludzi, ich obyczaje i kulturę. Ostatnim etapem podróży po tym niewielkim kraju był "Quiz wiedzy o Estonii", w którym dwanaścioro uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu zmierzyło się z 15 pytaniami dotyczącymi różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego Estonii. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów był wysoki poziom wiedzy. Pomimo wyrównanej rywalizacji, najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, czyli uczniowie z ZSP w Sompolnie. Miejsce II wywalczyła młodzież z ZSP w Kleczewie, a ZSE-U w Żychlinie tym razem musiał zadowolić się miejscem trzecim.


Kierunki współpracy między powiatem konińskim a regionem Lääne Viru

Starosta koniński i gubernator regionu Lääne Viru podpisali protokół o współpracy pomiędzy powiatami na 2009 rok. Złożenie podpisów na dokumencie porozumienia odbyło się 30 maja w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie w obecności dziennikarzy i laureatów powiatowego konkursu wiedzy o Estonii. Ponieważ tegoroczna współpraca przewiduje m.in. wymianę doświadczeń w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i walki z bezrobociem, dyrektor PUP Wiesława Matusiak przybliżyła gościom sytuację na lokalnym rynku pracy oraz zadania podejmowane przez urząd na rzecz przeciwdziałania i zwalczania bezrobocia w powiecie konińskim. Goście odwiedzili także firmy z terenu powiatu: Zakład Produkcji Obuwia "Derbut" w Golinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ślesinie, które skorzystały ze wsparcia w ramach programów realizowanych przez Urząd Pracy. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez gubernatora Urmasa Tamma upominków uczestnikom konkursu wiedzy o Estonii oraz ich zaproszenie do odwiedzenia Lääne Viru.

Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z regionem Laane Viru w 2009 roku (205.55 Kb [treść pliku])
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z regionem Laane Viru w 2009 roku
Poprzednie Zdjęcie
  • Kawałek Estonii w Sompolnie
  • Dzień Estonii w Sompolnie
  • Kawałek Estonii w Sompolnie
  • Podpisanie protokołu o współpracy między powiatem konińskim a regionem Lääne Viru
  • Podpisanie protokołu o współpracy między powiatem konińskim a regionem Lääne Viru
  • Podpisanie protokołu o współpracy między powiatem konińskim a regionem Lääne Viru
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego