WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Powiat Ilm - 2003 rok

Wydarzenia 2003

Rolnicy z powiatu konińskiego w Turyngii


Na zaproszenie Landrata dr. Senglauba, od 24 do 26 kwietnia delegacja powiatu konińskiego gościła w powiecie Ilm w Turyngii. Celem wizyty było zapoznanie rolników powiatu konińskiego z praktyką prowadzenia gospodarstw rolnych w Unii Europejskiej, a w tym korzystania z narzędzi wspólnej polityki rolnej UE. Wizyta była też okazją do podpisania protokołu do Porozumienia o współpracy na rok 2003.


Młodzież z Turyngii w Kleczewie

Grupa młodzieży z powiatu Ilm gościła w powiecie konińskim od 28 kwietnia do 3 maja. Wizyta ta objęta została porozumieniem o współpracy zawartym pomiędzy powiatem konińskim i powiatem Ilm w październiku 2002 r. Szkołami przyjmującymi młodzież były Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie. Pierwszy dzień pobytu to przede wszystkim zapoznanie się grupy niemieckiej z uczniami kleczewskiego liceum. Po powitaniu przez dyrektora szkoły Marię Walczyńską oraz Burmistrza Kleczewa Marka Wesołowskiego grupa niemiecka i towarzysząca jej grupa polska pojechały na wycieczkę po powiecie konińskim. Pierwszy etap prowadził na taras widokowy kopalni węgla brunatnego. Drugi dzień pobytu młodzież z Ilmenau oraz Kleczewa spędziła w Żychlinie. W godzinach dopołudniowych prezentowali swoje umiejętności sportowe w sali i na boisku. Natomiast po obiedzie reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego oraz Ilmenau spotkali się ze starostą konińskim Elżbietą Streker - Dembińską oraz Wójtem Gminy Stare Miasto Ryszardem Nawrockim. Tematem rozmowy były zagadnienia związane z funkcjonowaniem młodzieży w Unii Europejskiej. Po "ciężkim" wysiłku fizycznym i umysłowym "rozładowanie" nastąpiło w jednej z konińskich dyskotek. W kolejnym dniu młodzi niemieccy goście zwiedzili konińską Starówkę oraz byli gośćmi Prezydenta Konina - Kazimierza Pałasza. Kolejny dzień pobytu i kolejny dzień z ładną słoneczną pogodą. W tym dniu grupa gościła na terenie gminy Krzymów. Najpierw uczestniczyła w Warsztatach Artystycznych - Paprotnia 2003, gdzie mogła zapoznać się z działalnością i osiągnięciami WTZ z powiatu konińskiego. Po zawodach strzeleckich grupa pojechała na prywatne spotkanie do gospodarstwa sadowniczego Haliny Michalskiej w Mostkach gmina Sompolno. Tam też odbyło się oficjalne pożegnanie.


Pierwszy stypendysta na Uniwersytecie w Ilmenau

Zgodnie z zapisami wspólnego protokołu na 2003 r. do umowy o współpracy, Landrat powiatu Ilm - dr Senglaub - ufundował stypendium na pokrycie kosztów 3 - tygodniowego letniego kursu języka niemieckiego w Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau. Do udziału w kursie zakwalifikował się Michał Rek, mieszkaniec Sławska, absolwent konińskiego LO, który jako jedyny mieszkaniec powiatu konińskiego zdał pomyślnie egzamin wstępny na Germanistykę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Michał przebywał w campusie Uniwersytetu Technicznego od 2 do 23 sierpnia 2003 r.


Delegacja konińskich samorządowców w Arnstadt

Na mocy protokołu na 2003 r. do umowy o współpracy, na zaproszenie Landrata dr Senglauba w dniach 9 - 11 września do Arnstadt wyjechała delegacja powiatu konińskiego w składzie: przewodniczący Rady Powiatu - Piotr Matyba, kierownik PUP w Koninie - Wiesława Matusiak, dyrektor PCPR w Koninie - Elżbieta Sroczyńska, dyrektor DPS w Ślesinie - Halina Wójcik, dyrektor SOS-W w Rychwale - Jan Limaszewski oraz prezes TPD w Koninie - Krystyna Chowańska. Uczestnikiem delegacji był także członek Zarządu Województwa - Zbigniew Winczewski. Celem wizyty było zapoznanie się z doświadczeniami niemieckich partnerów w dziedzinie sterowania i organizacji pomocy społecznej oraz zarządzania rynkiem pracy.

Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2003 roku (149.39 Kb [treść pliku])
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2003 roku
Poprzednie Zdjęcie
 • Podpisanie protokołu o współpracy
 • Podpisanie protokołu o współpracy
 • Rolnicy z powiatu konińskiego w Turyngii
 • Rolnicy z powiatu konińskiego w Turyngii
 • Rolnicy z powiatu konińskiego w Turyngii
 • Rolnicy z powiatu konińskiego w Turyngii
 • Młodzież z Turyngii w Kleczewie
 • Młodzież z Turyngii w Kleczewie
 • Młodzież z Turyngii w Kleczewie
 • Młodzież z Turyngii w Kleczewie
 • Pierwszy stypendysta na Uniwersytecie w Ilmenau
 • Delegacja konińskich samorządowców w Arnstadt
 • Delegacja konińskich samorządowców w Arnstadt
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego