WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Powiat Ilm - 2008 rok

Wydarzenia 2008

Kierunki współpracy powiatu konińskiego i powiatu Ilm w roku 2008

W obecności dziennikarzy, 15 maja 2008 r. starostowie powiatów: konińskiego i Ilm podpisali protokół do umowy partnerskiej na 2008 rok. Zgodnie z nim samorządy nie tylko kontynuować będą wcześniejsze projekty, m.in.: 3-tygodniowy kursu języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau, wymiana młodzieży szkół z Kleczewa i Ilmenau, wizyta przedstawicieli służb pożarniczych powiatu Ilm w powiecie konińskim, ale podejmą również nowe przedsięwzięcia np. udział burmistrzów gmin Kleczew, Rychwał i Ślesin w spotkaniu pn. "Langewiesen wita gości z Europy" (29 maja - 1 czerwca), wizyta radnych powiatu konińskiego w powiecie Ilm połączona z udziałem w uroczystym otwarciu atrakcji turystycznej - wieży widokowej w górach Schneekopf (21 - 23 czerwca), wizyta w powiecie konińskim 30 - osobowej grupy seniorów z Ilm (2 - 4 września) oraz udział samorządowców z Ilm Kreis w uroczystej Gali Powiatu Konińskiego, w ramach której obchodzić będziemy Jubileusz X-lecia powiatu (6 grudnia). Po konferencji prasowej w Starostwie, samorządowcy z powiatu Ilm odwiedzili także Aluminium Konin - Impexmetal S.A., gdzie spotkali się z Prezesem Zarządu Spółki, Bogusławem Peczelą. Goście byli pod wrażeniem procesów technologicznych wykorzystywanych w produkcji aluminium, zwłaszcza parku maszynowego, jakim dysponuje zakład.


Z wizytą w Turyngii

Delegacja w składzie: starosta koniński Stanisław Bielik, burmistrz Rychwała Jan Bartczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rychwale Roman Drewniacki, przewodniczący Rady Miejskiej w Ślesinie Jerzy Maciejewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie Maciej Trzewiczyński oraz z-ca burmistrza Ślesina Władysław Kocaj i z-ca burmistrza Kleczewa Stanisław Maciejewski wyjechała 29 maja 2008 r. do powiatu Ilm. Głównym celem wizyty w Turyngii był udział naszych samorządowców w spotkaniu pn. "Langewiesen wita gości z Europy", w którym swoje uczestniczyli także partnerzy Langewiesen z Francji i Niemiec. W ramach tego przedsięwzięcia, zorganizowano debatę na temat "Wpływ członkostwa w Unii Europejskiej na rozwój regionów" oraz w warsztaty poświęcone "Budowie mostu ICE jako części europejskiej sieci szynowej", "Systemowi opieki nad dziećmi" oraz "Kierunkom rozwoju gospodarki w krajach europejskich".


Seniorzy i kobiety z Arnstadt z wizytą w powiecie konińskim

Na zaproszenie Starosty Konińskiego, od 2 do 4 września w naszym powiecie gościła 15 - osobowa delegacja z partnerskiego powiatu Ilm. Tym razem Ziemię Konińską odwiedzili seniorzy i przedstawicielki międzynarodowej organizacji kobiecej z Arnstadt (która zrzesza aktywne panie z Niemiec, Holandii, Chorwacji a także z gminy Kramsk). Przybyłym gościom towarzyszył starosta powiatu Ilm - Benno Kaufhold. Wizytę w powiecie, niemieccy goście rozpoczęli od spotkania w firmie "Lehmann & Partner" w Koninie i zwiedzania konińskiej starówki. W drugim dniu, delegacja z powiatu Ilm spotkała się ze starostą konińskim w siedzibie urzędu. Kończący wizytę rejs po konińskich jeziorach był nie tylko okazją do podziwiania przyrody czy sportów motorowodnych uprawianych na jeziorach, ale przede wszystkim był czasem na podzielenie się wrażeniami z tej krótkiej aczkolwiek intensywnej wizyty w powiecie konińskim. W drodze powrotnej, delegacja z powiatu Ilm odwiedziła stolicę Wielkopolski, Poznań.

Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2008 roku (144.11 Kb [treść pliku])
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2008 roku
Poprzednie Zdjęcie
  • Współpraca powiatu konińskiego i powiatu Ilm w roku 2008
  • Kierunki współpracy powiatu konińskiego i powiatu Ilm w roku 2008
  • Kierunki współpracy powiatu konińskiego i powiatu Ilm w roku 2008
  • Z wizytą w Turyngii
  • Z wizytą w Turyngii
  • Z wizytą w Turyngii
  • Seniorzy i kobiety z Arnstadt z wizytą w powiecie konińskim
  • Seniorzy i kobiety z Arnstadt z wizytą w powiecie konińskim
  • Seniorzy i kobiety z Arnstadt z wizytą w powiecie konińskim
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego