WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Współpraca zagraniczna - Powiat Ilm - 2009 rok

Wydarzenia 2009

Kierunki współpracy Powiatu Konińskiego i Powiatu Ilm w roku 2009

20 marca, w obecności przedstawicieli Rady Powiatu Ilm i lokalnej prasy, Starosta Stanisław Bielik i Landrat Benno Kaufhold podpisali protokół w sprawie realizacji zadań w zakresie współpracy w roku bieżącym. Podobnie jak w ubiegłych latach wiele zadań zaplanowanych do realizacji na ten rok dotyczyło płaszczyzny oświatowej. Protokół przewidywał m.in. kontynuację współpracy szkół ponadgimnazjalnych w Kleczewie i Ilmenau, w tym wizytę w Kleczewie grupy uczniów z Gimnazjum Am Lindenberg czy też ufundowanie przez Landrata Ilm stypendium dla studenta z naszego powiatu, pokrywającego koszt udziału w kursie języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau.

Z jubileuszowych uroczystości w Ilm Kreis

Minęło 15 lat istnienia powiatu Ilm. Z tej okazji 14 lipca siedmioosobowa delegacja z powiatu konińskiego udała się z najlepszymi życzeniami do zaprzyjaźnionego niemieckiego powiatu. "Dziś, gdy żyjemy w jednej, wspólnej Europie nie powinno nic nas dzielić, ale wszystko łączyć", te słowa Starosta koniński Stanisław Bielik skierował do władz samorządowych i społeczności Ilm Kreis, podczas uroczystości jubileuszowych.

Trzy tygodnie na stypendium w Turyngii

Katarzyna Dąbrowska z Kramska, tegoroczna zdobywczyni stypendium Starosty Ilm dr Benno Kaufholda 1 sierpnia rozpoczęła międzynarodowy kurs języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau. Udział naszych studentów w letnim międzynarodowym kursie języka niemieckiego, to jeden z projektów realizowanych od 7 lat w ramach współpracy partnerskiej Powiatu Konińskiego i Ilm Kreis.

Powiatowe obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

6 września delegacja z partnerskiego powiatu Ilm Kreis brała udział w powiatowych uroczystościach upamiętniających 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Młodzież z powiatu Ilm w Kleczewie

Od 7 do 11 września przebywali w powiecie konińskim uczniowie z Gimnazjum "Am Lindenberg" w Ilmenau. Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie gościli w swojej szkole grupę niemieckiej młodzieży. Głównym celem spotkania było zacieśnienie bezpośredniej współpracy między partnerskimi szkołami.

20 rocznica obalenia muru berlińskiego w Ilmenau

2 października powiat Ilm świętował 20 rocznicę zburzenia muru berlińskiego. W obchodach obejmujących przemówienia, koncert orkiestry wojskowej, recital grupy wokalnej ze szkoły muzycznej Arnstadt-Ilmenau oraz występ Zespołu Tanecznego "Uśmiech" z Liśca Wielkiego -wzięli udział przedstawiciele powiatów partnerskich: konińskiego, Kassel i Lahn-Dill (Hesja) oraz Saarapflaz (Saara). Reprezentująca powiat koniński Małgorzata Waszak w swoim wystąpieniu podkreśliła, że bez zjednoczenia Niemiec i odzyskania niepodległości przez państwa bloku sowieckiego nie byłoby jedności Europy. - Dobrym przykładem na to, jak wiele łączy nasze narody może być trwająca od ośmiu lat przyjaźń pomiędzy Powiatem Konińskim i Ilm Kreis. A wymowne dowody tej przyjaźni stanowią impuls dla obu samorządów do jej pielęgnowania i rozszerzania współpracy na kolejne płaszczyzny życia społecznego - mówiła Małgorzata Waszak.

Powiat na galowo po raz jedenasty

12 grudnia w Górniczym Domu Kultury Oskard w Koninie odbyła się uroczystość dedykowana Podmiotom i Osobom, którzy w bieżącym 2009 roku swoją aktywnością i zaangażowaniem służyli rozwojowi powiatu, a zwłaszcza jego mieszkańcom. W Gali wzięło udział ponad 300 gości, w tym delegacja samorządu powiatu partnerskiego Ilm Kreis. W czasie Gali Starosta Koniński wspólnie ze Starostą niemieckiego powiatu dr Benno Kaufholdem zaprezentowali wspólne wydawnictwo - album "Współpraca bez granic. Powiat koniński - Powiat Ilm". Przed uroczystością Starosta Stanisław Bielik i Landrat Benno Kaufhold podpisali protokół w sprawie realizacji zadań w zakresie współpracy w roku 2010.

Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2009 roku (146.07 Kb [treść pliku])
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2009 roku
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2010 roku (163.83 Kb [treść pliku])
Protokół w sprawie realizacji zadań we współpracy z powiatem Ilm w 2010 roku
Poprzednie Zdjęcie
  • Studentka z Kramska na stypendium w Turyngii
  • Młodzież z Ilmenau w Kleczewie
  •  Podpisanie protokołu w sprawie realizacji zadań na rok 2009
  • Jubileuszowe uroczystości w Ilmenau
  • Uroczystości z okazji obalenia muru berlińskiego
  • Wizyta młodzieży z powiatu Ilmenau w Kleczewie
  • XI Gala Powiatu Konińskiego
Następne Zdjęcie
Centrum Informacji TurystycznejChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego150. rocznica Powstania Styczniowego