WYSZUKIWARKA

 
   Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Koninie

Al. 1 Maja 9, 62-510 Konin, 

Sekretariat Starosty Konińskiego
tel. (+48 63) 240-32-00
fax (+48 63) 240-32-01
e-mail: powiat@powiat.konin.pl

Wydział Rozwoju i Promocji
e-mail: promocja@powiat.konin.pl

Punkt Informacyjny
tel. (+48 63) 240-32-42 

Sitemap  Mapa strony     Wybierz język strony: flaga PL flaga EN flaga DE flaga ES linia BIP
PODWYŻSZONY KONTRAST
Region koniński
Jesteś tutaj: Turystyka - Wielka Pętla Wielkopolski

Wielka Pętla Wielkopolski

Jezioro Wąsosko-MikorzyńskieZachęcamy do uprawiania aktywnej turystyki i do obcowania z jednym z potężnych żywiołów, jakim jest woda, której atuty od lat odkrywają mieszkańcy tego regionu i przybywający tu z różnych zakątków kraju – dotyczy to każdej grupy wiekowej. Młodzi chętniej uprawiają sporty motorowodne, natomiast do żeglarstwa, kajakarstwa, płetwonurkowania czy wędkarstwa zachęcamy wszystkich, także dojrzałych, określanych popularnie jako 50+.
 
Żeglarzy powiat koniński zaprasza do flisu szlakiem wodnym Warta-Gopło. Jeziora konińskie połączone kanałami, z zagospodarowaną linią brzegową, to miejsca od wielu lat chętnie odwiedzane przez „ludzi wody”. Ale nie tylko oni doceniają to miejsce.
 
Także motorowodniacy i windsurferzy wiedzą, że otwarte przestrzenie polodowcowych jezior sprzyjają uprawianiu sportów wodnych gwarantując sporą dawkę emocji.
 
Kajakarzy kusi przede wszystkim spływna rzeka Warta, ale w naszej publikacji wskazujemy też inne ciekawe miejsca dla bardziej wyrafinowanych miłośników wiosłowania.
 
Pierwszym polecamy czyste wody jezior północnej części powiatu. Z kolei amatorów wędkowania namawiamy, by oprócz karpia, płoci, czy szczupaka spróbowali w konińskich akwenach złapać nierzadko tu występujące: jesiotry, węgorze czy nawet amury.
 
Tym razem gwarantujemy niezapomniane przeżycia na akwenach wodnych i rzekach Ziemi Konińskiej. Zapraszamy do odwiedzenia Ziemi Konińskiej wszystkich, którzy z wodą wiążą swój wolny czas i pragną urzeczywistnić swoje przeżycia. Zapewniamy moc atrakcji i wspaniały wypoczynek!Link przekierowującu do strony Wielkiej Pętli Wielkopolski"Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski" to nazwa projektu realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami (w tym z Powiatem Konińskim, miastem Konin, gminą Ślesin i gminą Skulsk) oraz dwoma instytucjami z terenu Wielkopolski.

Projekt przewiduje m.in. opracowanie spójnej linii wydawnictw o Wielkiej Pętli Wielkopolski dostępnych w 3 językach (wszystkie wydawnictwa w formie cyfrowej do pobrania i wydrukowania znajdują się w wirtualnej bibliotece WOT oraz powstanie aplikacji na urządzenia mobilne ułatwiającej planowanie wizyty na Wielkiej Pętli Wielkopolski (aplikacja do pobrania ze strony www.wielka-petla.pl).

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Więcej informacji na stronie projektu Wielkiej Pętli Wielkopolski: www.wielka-petla.pl
Wielka Pętla Wielkopolski - spot promocyjny: YouTube


Związek Powiatów Polskich, przekierowanie do stronyChopin w powiecie konińskimInformacja dla niesłyszącychPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoHospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego150. rocznica Powstania Styczniowego